A Nemzeti Sportszövetség csütörtöki sajtótájékoztatóján beszámolt Ron Froehlich (IWGA-elnök) magyarországi villámlátogatásának részleteiről, továbbá arról, hogy a Világjátékok projekten kívül az NSSZ 2010-ben is folytatta a 2009-ben elkezdett munkát, és számos alkalommal fejtett ki aktivitást a magyar sport fellendítéséért.
Kedden villámlátogatást tett Magyarországon Ron Froehlich, a Világjátékok Nemzetközi Szövetségének (IWGA) első embere, aki tárgyalt a 2017-es Világjátékok hazai rendezési terveiről. A hét év múlva rendezendő világeseményre Budapest és Gödöllő közösen pályázna. Az IWGA elnöke a Nemzeti Sportszövetség vezetőinek, dr. Gémesi György elnök és Szántó Éva főtitkár társaságában elsőként Szekeres Pál helyettes államtitkárral és Tarlós István főpolgármesterrel találkozott, majd Molnár Zoltánnal, a MOB főtitkárával és Nagy Zsigmond nemzetközi igazgatóval tárgyalt. Az amerikai sportvezető mindhárom konzultáción nyitottságra talált. Szekeres Pál kijelentette: tájékoztatást ad Réthelyi Miklós miniszternek és a kormánynak a Világjátékok részleteiről, Tarlós István pedig elmondta: jó esélyt lát arra, hogy a Fővárosi Közgyűlés határozat formájában tegye le a voksát a rendezés mellett.
– Budapest és Gödöllő joggal reménykedhet abban, hogy megrendezheti a 2017-es Világjátékokat – hangsúlyozta a tárgyalások után Ron Froehlich. – Annak ellenére mondom ezt, hogy nagyon komoly riválisok vannak, így Fokváros, Moszkva illetve Wroclaw. Szeretnénk a tajvani és a 2013-as kolumbiai játékok után újra Európában megrendezni az eseményt, ráadásul Budapesten és Gödöllőn minden adott a jó szervezéshez. A létesítmények szinte már most alkalmasak arra, hogy lebonyolítsák a versenyeket.
A hagyományos Világjátékok-sportágakon kívül magyar sikersportágak is helyet kaphatnak a programban. Ha Budapest és Gödöllő elnyeri a rendezés jogát, akkor ötkarikás sportágak nem olimpiai számaiban is rendezhetnek versenyeket, így akár úszásban és kajak-kenuban is, és szinte biztos, hogy fogathajtó-viadalokon is szurkolhatnak a magyaroknak.
A 2017-es budapesti Világjátékok ötlete először 2009-ben vetődött fel. A tajvani Világjátékokon Dr. Gémesi György, a Nemzeti Sportszövetség elnöke találkozott Ron Froelichhel, ahol az esemény esetleges magyarországi rendezéséről egyeztettek. Hogy sikerül-e elnyerni a rendezés jogát, az 2011. május 31-én derül ki.
A Világjátékok projekten kívül az NSSZ 2010-ben folytatta a 2009-ben elkezdett munkát, és számos alkalommal fejtett ki aktivitást a magyar sport fellendítéséért.
Az utóbbi két évben a következő szövetségekkel/szervezetekkel írt alá stratégiai együttműködést: Magyar Diáksport Szövetség, Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség, Sportegyesületek Országos Szövetség, Semmelweis Egyetem TSK (TF), Nemzeti Szabadidősport Szövetség, a Magyar Sporttudományi Társaság, Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesülete. A sajtótájékoztatón újabb stratégiai partnerrel kötött szerződést az NSSZ, a Testnevelési és Sporttudományi Szakmai Kollégium nevében Dr. Tihanyi József, a TF dékánja írta alá a kontraktust.
A magyar sportélet hosszú távú fejlesztése érdekében júniusban az NSSZ és integrációs partnerei egy 12 pontból álló javaslatcsomagot fogalmazott meg, amelyet Réthelyi Miklósnak, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős miniszterének is elküldtek.
Az NSSZ több állomásból álló ’hagyományos’- és videokonferencia-sorozatot bonyolított le, melyeknek témái a magyar sport egyes szegmensei voltak (edzőképzés, egyetemi-és diáksport, versenysport, szabadidősport stb…).
Októberben, a tatai főtitkári értekezleten, a teljes magyar sportvezetést összehozta, a sportági szövetségek vezetőit.
A Nemzeti Sportszövetség Szántó Éva vezetésével tevékenyen részt vett olyan nemzetközi projektek hazai szervezésében, mint a Nemzetközi Női Sportvezető-továbbképzési Program (WILD), a Spotmenedzsment Vezetői Készségfejlesztés Nőknek (ENTER), vagy a Movilise online angol nyelvi képzés EU-s program.
Nemzeti Sportszövetség sajtószolgálat – Fotók: XLsport