Csere – Kapus kiállítás esetén

vizilabda_2.jpg

A kapus kiállítás estén a csere lehetőség van kapus becserélésére, a playoff biztonsága érdekében a VB szükségesnek látta egy rövid szabályértelmezés kiadását.

 
AZ MVLSZ illetékes bizottságai nemrégiben állásfoglalásban erősítették meg, hogy a bajnokságainkban a FINA nemzetközi szabályok az MVLSZ elnöksége által hozott módosításokkal érvényesek.

Tekintettel arra, hogy az elmúlt 2008-2009. évi bajnokságban ideiglenesen a nemzetközi szövetségben alkalmazott értelmezést mi is átvettük, amely szerint kapus kiállítása esetén, akár 4 percig csapatának nem lehetett kapusa, a pekingi szabálymódosító kongresszus után, amely nem emelte írott szabályai közé ezen korábbi ideiglenes rendelkezést, az MVLSZ sem újította meg ezen – a bajnokság befejezésével érvényét veszetett –  aránytalan kettős (játékos és a csapat) büntetés alkalmazását. Szabályunkben nem szerepel a kapusok cseréjét tiltó előírás.

A szabályok szerint két esetben tiltott a kapus cseréje: büntető dobás megítélése után, és elvégzése lövés előtt (kivéve, ha ekkor időkérés történik), és szétlövés esetén, egy adott büntető közvetlen elvégzése előtt, ha a kapust ekkor állítják ki. Egyébként a cserére az általános szabályok szerint van lehetőség.

Ennek megfelelően, a kapus 20mp-es vagy 4 perces kiállítása esetén, a játék megállítása nélkül, a normál csere szabályai szerint lehetőség van egy mezőnyjátékos lehívására és helyette kapus beküldésére (a 14-es számú játékos). Nem zárja ki a szabály azt sem, hogy egy mezőnyjátékos álljon be a kapuba a kapus jogaival és korlátozásaival, ha a sapkáját piros kapussapkára cseréli ezt a játékvezetőnek és a zsűrinek jelzi, illetve erre engedélyt kap (a más sapkaszám miatt).

A VB gondoskodik arról, hogy a mérkőzés ellenőrei a játékvezetők és a csapatok figyelmét erre felhívják.      
 

XLsport –
Forrás: www.waterpolo.hu

XLsport.hu
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.