Öt új, hazánkban eddig sosem látott sztár és egy régi ismerős lesz a 6. Tennis Classics vendége 2013. december 3-án a Papp László Budapest Sportarénában. A belépőjegyek elővételben szeptember 10-től kaphatók.
Alig akad olyan egykori legendás játékos, aki az elmúlt öt évben ne tette volna tiszteletét a Tennis Classics-on, a látogatók pedig hozzászoktak, hogy rendre meglepjük őket valami újdonsággal. A szeniorversenyből így lett az évek során vegyes bemutató, immár a jelenkor legjobbjainak részvételével, melyet a nézők is kitörő lelkesedéssel fogadtak. De vajon hogyan tovább? Örömmel jelentjük be, hogy a Tennis Classics ismét új lendületet kap és minden eddiginél izgalmasabb programmal várja rajongóit.
Hat olyan játékost sikerült Budapestre csábítanunk, akik közül ötöt még sosem láthatott a hazai publikum, és mind-mind meghatározó alakjai a tenisz világának.
Mats Wilander az idei Tennis Classics egyetlen olyan szereplője, aki már járt nálunk. Anno, három évvel ezelőtt a tenisz nagy színpadaira frissen visszatérő Ivan Lendl ellen mutatta meg, milyen kvalitások kellenek ahhoz, hogy minden idők egyik legkeményebb mezőnyében valaki a csúcsra jusson. McEnroe, Connors, Borg, Lendl, Edberg és Becker mellett Wilander neve legalább olyan jól csengett, amit hét egyéni Grand Slam-győzelem, világelsőség, Davis-kupa és számos egyéb trófea ékesít. A rokonszenves svéd ikon immár televíziós műsorvezetőként folytatja világraszóló karrierjét, akinek műsorait hétről hétre milliók nézik világszerte.
A két legenda mérkőzését követően a megszokott két aktív éljátékos helyett idén négy szupersztár lép pályára, méghozzá a bemutató mérkőzések helyett versenyt formájában, amelyen a négy játékos egy-egy elődöntő keretében vívja ki a döntőben való szereplés jogát. Biztosak vagyunk benne, hogy a tétmérkőzések egy új, eddig nem tapasztalt élménnyel és izgalommal szolgálnak mindazok számára, akiknek a tenisz nem csak parádés labdamenetekből áll, hanem a kiélezett küzdelem feszültségét, két modern kori gladiátor egymásnak feszülését is szeretnék megélni a lelátón.
Marcos Baghdatis neve több fejezetben is felmerül a tenisz történelemkönyvében. A ciprusi showman már juniorként a világ legjobbja volt, így csak kisebb meglepetésnek számított, amikor 2006-ban bejutott az Australian Open döntőjébe. A mindenkit magával ragadó egykori junior világelső a felnőttek között is a Top 10 tagja lett, minden idők egyik legemlékezetesebb mérkőzését vívta Andre Agassi-val a US Openen, és bárhol lép pályára, a szórakozás garantált. A sors külön ajándéka, hogy Budapesten végre találkozhat egykori példaképével, Pat Rafter-rel is.
Tommy Haas harmincöt évesen, ha lehet, nagyobb sztár, mint amikor a kilencvenes évek végén berobbant az élmezőnybe. A német tini 2002-ben már második volt a világranglistán, és egész Németország ünnepelte Boris Becker utódját, amikor egy családi tragédia megakasztotta a parádés karriert. Haas azonban nem adta fel, számos sérülés, műtét és kihagyás után immár sokadszor tért vissza a tenisz legnagyobb színpadaira, példát mutatva profinak és amatőrnek a sportemberi nagyságból. Az immár a Top 10 ajtaján kopogtató Tommy neve hallatán még a legeslegjobbak is elismeréssel csettintenek.
Jo Wilfried Tsonga a világ egyik legszórakoztatóbb, legkedveltebb teniszezője, aki Baghdatis-hoz hasonlóan parádés junior karrier után az Australian Openen robbant be az élmezőnybe. 2008-ban őt is ugyanúgy Roger Federer tudta csak megállítani, mint két évvel azelőtt a ciprusit, ám Tsonga azóta, ha lehet, még jobb játékossá érett. A Muhammad Ali-ra megtévesztően hasonlító francia játékos idén már a Top 5-be is bejutott és bárkit képes legyőzni még a legszűkebb elitből is. Nem véletlen, hogy sokak szerint neki van a legnagyobb esélye felzárkózni a nagy négyeshez.
David Ferrer a tenisz pitbullja, aki örök példa mindenkinek arra, hogy akaraterővel, kitartással, küzdőszellemmel és hatalmas szívvel a határ a csillagos ég. A jelenkor gladiátoraihoz mérten csupán középsúlyú Ferru elmúlt évei páratlan sikerről szólnak – Grand Slam döntő, Masters győzelem és a világranglista harmadik helye, az eredményeket nemigen kell magyarázni. 20 ATP tornagyőzelmével és több mint 500 megnyert profi mérkőzésével David a Góliátok között vívta ki becenevét, ő a „játékosok világelsője”.
Természetesen azok sem fognak csalatkozni, akik inkább a különleges, bravúros megoldásokra, mókára vágynak. Az elődöntőben alulmaradt két játékos a két legendás szeniorral kiegészülve ugyanis páros bemutatómérkőzést játszik a döntő előtt.
Őszintén bízunk benne, hogy a megújult Tennis Classics legalább olyan sok rajongót szerez magának, mint elődei, és idén is az lesz a legnagyobb problémánk, hogy a sikert látva azon kell elgondolkodnunk, vajon jövőre mivel lephetjük meg Önöket?
A hatodik Tennis Classics-ra a belépőjegyek 2013. szeptember 10-től elővételben megvásárolhatók a Ticket Express jegyirodáiban és az Eventim hálózatában. További információ: www.tennisclassics.hu
A 6. Tennis Classics tervezett programja:
Helyszín: Papp László Budapest Sportaréna
Időpont: 2013. december 3. (kedd)
15:00 Kapunyitás
16:00 Pat Rafter – Mats Wilander
17:00 Első elődöntő (párosítás sorsolás útján)
18:00 Második elődöntő (párosítás sorsolás útján)
19:00 Páros mérkőzés Pat Rafterrel és Mats Wilanderrel
20:00 A 6. Tennis Classics döntője
Sajtóregisztráció, sajtókapcsolatok:
Fekete László
E-mail: pr@tennisclassics.hu
Általános kérdések: info@tennisclassics.hu
SKY páholy információ: paholy@tennisclassics.hu
További információért keresse fel honlapunkat (www.tennisclassics.hu) és Facebook-oldalunkat (https://www.facebook.com/tennisclassics)