A korábban kétszeres kajak-négyes világbajnok Keresztesi Alexandra ugyan csak turistaként jutott el a pekingi olimpiára (2008), ám a kajak versenyeken nézőként is rátalált élete párjára, az argentin Miguel Correára. A csütörtökön kezdődő milánói Vb-n az argentinok erősségeként induló Andreát a jochapress.hu még Dél-Amerikában érte utol.
– Mit kellett tennie ahhoz, hogy ott lehessen Milánóban?
„A lehetőséget az idei, márciusi argentin válogató versenyen vívtam ki, ahol jó idővel megnyertem a K1-500-as versenyt. Ám nem elég nyerni, az időeredmény is számít, ezért különösen igyekeztem!
– Ott is az egyesben elért eredmények alapján állítják össze a csapathajókat?
„Igen, így a K4 ötszázon induló négyesben három „igazi” argentin hölggyel kerültem egy hajóba. Mellettem még Magdalena Garro, Sabrina Ameghino és Brenda Rojas szorított magának helyet ebben a válogatott egységben. A négyesünk világbajnoki rajtja egyben történelmi pillanat is lesz, hiszen legjobb tudomásom szerint eddig még soha nem rajtolt argentin válogatott ebben a hajóosztályban.”
– És milyen úton jutottak el a korábban már világversenyek sorát is megrendező Milánóba?
„Az argentin szakvezetés támogatta céljainkat, így vehettünk részt július 11-14 között Torontóban, a Pánamerikai Játékokon, amely igen jó erőfelmérésnek bizonyult. Javuló formában, mindössze egy másodperccel a győztes kanadaiak mögött harmadikként haladtunk át a célvonalon. Májusban egy Világ-Kupa fordulón még három másodpercet kaptunk tőlük. Nagyon bízom benne, hogy Milánóban már fordulni fog a befutó sorrendje!”
– A torontói második helyezettekkel nem számol?
„Szinte biztos, hogy ezt a riválist kipipálhatjuk, hiszen a kubai négyesből ketten „elfelejtettek” hazautazni. Az pedig valószínűtlen, hogy – ha egyáltalán elindulnak is – egy vadonatúj, összeszokatlan kvartettel komoly eredményt érjenek el.”
– Csak négyesben indul, vagy más számban is rajtvonalra csúszik majd hajójával?
„Bár a négyes mellett K1 500 méteren is megmérethetem magamat, de a hangsúly a négyes szereplésén lesz, hiszen ebben a versenyszámban most lehet olimpiai kvótát szerezni. Márpedig ekkora tétért – az olimpiai részvételért – még soha nem küzdött argentin női kajak négyes. Ami az egyest illeti, ott kísérleti és felmérő jelleggel pörgetem majd a lapátot, mivel tavaly, Moszkvában deréksérüléssel küszködve indultam. Idén sikerült jobban vigyáznom, ezért egészségesen szeretném a maximumot kihozni magamból azért, hogy hiányérzet nélkül, jó érzésekkel szállhassak ki a hajóból. Egyesben és párosban egyébként még 2016 májusában is van lehetőség a kvóta megszerzésére az akkor esedékes kontinentális pótkvalifikációs viadalon.”
– Mivel férje is rajtol K2 200 méteren, így nyilván minden gondolatuk a Vb körül forog. Azért végül csak megkérdezném: jól megy a sora Argentínában?
„Még otthon elvégeztem a Szegedi Főiskola vállalkozó-menedzser szakát, Buenos Airesben pedig távoktatásban igyekszem megszerezni a személyi edző minősítést. Így lehetnek konkrét gondolataim, terveim az olimpiát követő időszakra. Addig viszont a kajakozásé a főszerep, mert nagyon szeretném olimpiai részvétellel befejezni sportpályafutásomat.”