Bár az új teniszgenerációnak Grand Slam-győzelemre még csekély az esélye a felnőttek között, a top 100-ban azért már felbukkant egy-két fiatal. Köztük a tizennyolc éves Alexander Zverev, aki bár teniszütővel a kezében született, meccs közben nem kíméli a játékszert.
UP-info • Alexander Zverev akár még idén is járhatta volna a junior-teniszversenyeket, de a tizennyolc éves német játékos azóta, hogy 2013-ban elsőéves juniorként mindenkit maga mögé utasított a világranglistán, már inkább a felnőttkarrierjére koncentrál.
Jelenleg a 79. az ATP-világranglistán, ő a legfiatalabb játékos a top 100-ban. Idén már két Grand Slam-viadalon, Wimbledonban és az US Openen is a főtábláról kezdte a versengést. Előbbin a második, utóbbin az első körben búcsúzott. Eddig két ATP–Challenger-verseny megnyerésével büszkélkedhet, de ha fejlődése töretlen lesz, akkor akár Boris Becker nyomdokaiba is léphet.
Sascha – ahogy mindenki hívja – teniszütővel a kezében született. Édesapja Alekszandr Zverev korábbi orosz Davis-kupa játékos, édesanyja, Irina Szerbiában tartozott a topjátékosok közé, míg a tíz évvel idősebb bátyját, Mischát 2009-ben a világranglista 45. helyén jegyezték. A család 1991-ben költözött Németországba, ő már Hamburgban született (ezért írja németesen a nevét), ahol öt évesen kezdett el teniszezni. A felkészülését kezdetektől az édesapja irányítja.
Tenyeresével és kétkezes fonákjával képes bárhonnan nyerőt ütni, remekül játszik az alapvonalon, s ha a helyzet úgy adódik, gond nélkül vált védekezésről támadásra, és fordítva. A szervája bármilyen nehéz helyzetben megmentheti, hiszen a gyilkos erejű ütését szinte lehetetlen visszaadni.
Persze, a játéka még nem letisztult, hullámzó és sokszor magával ragadja a tinédzserkori hév − de volt ezzel így Roger Federer is. Külsőre Björn Borgra, a viselkedésével pedig a hangoskodó John McEnroe-ra hasonlító fiú nemegyszer haragította már magára a vezetőbírót, amikor a játék közben kifejtette a véleményét. Az is előfordult, hogy olyan kéréssel állt elő, hadd menjen ki a mosdóba, ahol minden bizonnyal csak a kontaklencséjét igazította meg, de kérése úgy hangzott, mintha a haját akarná belőni, vagy az arany nyakláncait ellenőrizné. Kezében az ütő sem lehet biztonságban, ha nagyon felidegesíti valamelyik pont elvesztése, nem kíméli.
Egyébként úgy véli, nincs nagyobb különbség a juniorok és a top 50-en kívüli felnőttek között, csak a fiatalok sokszor túlságosan is tisztelik az idősebb ellenfeleiket. Kortársa, Borna Ćorić elleni meccsein hasonló érzései nem lehetnek. A fél évvel idősebb horváttal már a juniorok között is nagy versenyfutásban volt a győzelmekért, és a jelenleg a 38. helyen álló játékossal a felnőttek mezőnyében is parázs csatákat vív.
Mindkettőjük nevét érdemes megjegyezni, hiszen lehet, néhány év múlva már nem Djokovics−Federer-, hanem Zverev−Ćorić-döntőket rendeznek a Grand Slam-eken.
Forrás: wimbledon.com