Nagypál Márta minden versenyen azzal a céllal indul, hogy legalább a papírformát hozza. A szolnoki asztaliteniszező ezt a Budapest-bajnokságon túl is teljesítette, hiszen nemcsak a serdülők, de az ifjúságiak között is kitűnően szerepelt.
Pusztai Viola • Nagypál Márta remekül kezdte az évet, hiszen négy éremmel ő lett az asztalitenisz-utánpótlás Budapest-bajnokságának legeredményesebb játékosa. Amellett, hogy a saját korosztályában, a serdülők között esélyesként egyesben és párosban is nyert, az ifjúságiak páros viadalában is diadalmaskodott Harasztovich Fanni oldalán, míg egyesben döntőt játszott.
Mint mondja, a nyerő szériája a júliusi pozsonyi korosztályos Európa-bajnokság után kezdődött. Míg a szezon első felében Harasztovich-csal felváltva nyerték a hazai serdülőversenyeket, ősszel mindegyiken ő állhatott a dobogó legfelső fokára, és párosban is rendre döntőt játszott.
A Jászkun Volán SC így értékeli a szép sorozatát:
– Az Eb-felkészülésnek és az otthoni edzéseimnek köszönhetően nem estem ki a játékból, sőt, úgy érzem, a nyár folyamán fejlődtem, ezért magabiztosan vágtam a szezonnak. Minden versenyen próbálom hozni legalább a papírformát, és nagyon örülök, hogy azt eddig sikerült túlteljesíteni.
A Budapest-bajnokságon két nap alatt négyszer is döntőt játszott, s bár az idősebbek egyes versenyében 4-1-re alulmaradt az első kiemelt Fehér Orsolyával szemben, elégedett a megszerzett három arany-, egy ezüstéremmel.
– A kiemelés alapján a három győzelem volt a célom, persze tudtam, hogy nem lesz egyszerű elérni. Párostársammal, Harasztovich Fannival legutóbb a novemberi szombathelyi magyar nemzetközi utánpótlás-bajnokságon játszottunk együtt. Ennek ellenére remekül ment, és sikerült mindkét korosztály viadalát megnyernünk. Az ifjúságiak döntőjében nem vártam győzelmet, Fehér Orsolya nagyon kemény ellenfél, és akkor már a sokadik meccsemen léptem asztalhoz, elfáradtam a végére.
Persze nem most jeleskedett először az ifjúságiak között, hiszen az előző évben is mindig hozta a „kötelezőt”, azaz a nyolc közé jutást. De előfordult, hogy négybe is került, a nővérével, Csillával párosban pedig többször nyert versenyt.
A nemzetközi porondon Harasztovich Fannival párosban és csapatban is rendszerint a tizenhat közé jutott. Sőt, a nyolc sem bizonyult elérhetetlen célnak.
– A mezőnyt ismerve jó eredménynek tartom a nyolc közé kerülést, legyen szó akár párosról, akár csapatról. Persze, jobb lett volna négy között lenni, de idén talán az is sikerül. Sokszor a sorsolás sem kedvezett, és ázsiaiakkal sem játszottunk olyan sűrűn, mint ahányszor a nemzetközi versenyeken lehetne. Egyébként nem kedvetlenít el, ha kikapok tőlük, tudom, hogy ők sokkal többet foglalkoznak a pingponggal, ezért jobb játékosok. Ennek ellenére előfordult már az is, hogy egyesben és Fannival párosban és csapatban is nyertem ellenük. Az mindig nagy önbizalmat ad.
Legközelebb erre a szerdán kezdődő cseh nemzetközi utánpótlás-bajnokságon lesz lehetősége. Miután remek formában érzi magát, bizakodva várja a hodoníni viadalt. Mint mondja, Fannival jól összehangolódtak a Budapest-bajnokságon, ezért arra számít, hogy a cseh versenyen is hasonló teljesítményt nyújtanak. Egyesben a tizenhat közé jutással lenne elégedett, és úgy véli: jó játékkal elérhető.
Szöllősi Péter tanítványa a legnagyobb erősségének az induló pörgetéseit tartja, hiszen azzal ő irányítja a játékot. A szerválásban, valamint a fogadásban azonban még kell fejlődnie, mert a legtöbbször emiatt veszít pontot.
Az, hogy a pingpong mellett köt ki, ott dőlt el, hogy a nővére, Csilla az általános iskolában ezt a sportágat kezdte űzni, őt követte. Leginkább azért szereti, mert több versenyszámban is megmutathatja tudását. Ezen kívül rengeteg barátot szerzett az évek alatt az edzőtáborokban és a versenyeken, akikkel rendszeresen tartja a kapcsolatot a hétköznapokban is.
Apropó hétköznapok. A tizenöt éves lány a kortársaihoz hasonlóan a nap nagy részét az iskolában tölti. Miután elkészítette a házi feladatot, és felkészült a másnapi órákra, csak az után jöhet a napi másfél-két óra edzés. A hétvégeken általában versenyez, kevés szabadideje marad, abban leginkább zenét hallgat, tévét néz, a barátaival találkozik.