A 92. percben győztek az olaszok Macedónia ellen

Az olasz válogatott vasárnap este nagy nehezen megszerezte a győzelmet Macedónia ellen a világbajnoki-selejtező G-csoportjában. Az olaszok ugyan előnybe kerültek az első játékrészben, de aztán két perc alatt két gólt kaptak, végül azonban Ciro Immobile két góljának köszönhetően megnyerték a mérkőzést.

Az olaszoknak a kezdés jobban sikerült, már a 24. percben vezettek egy szögletet követően Andrea Belotti révén (0–1). A csatár első gólja volt a válogatottban, a harmadik meccsén a második lövéséből sikerült betalálnia.

A folytatás azonban már rosszabb lett, az 57. percben Ilija Nesztorovszki egyenlített (1–1), és csupán 142 másodperccel később (!) Ferhan Haszani révén előnybe került Macedónia (2–1)!

Olaszország azonban összeszedte magát és Ciro Immobile duplájával megfordította a mérkőzést. A támadó a második találatát a 92. percben szerezte (2–3).

MACEDÓNIA – OLASZORSZÁG 2-3

Időpont: 2016.10.09. 20:45
Helyszín: Philip II Arena, Szkopje
Játékvezető: Makkelie
Gólszerzők: Nestorovski (57.), Hasani (59.) ill. Belotti (24.), Immobile (75., 92.)

A KEZDŐCSAPATOK:

Macedónia: Bogatinov – Zuta (Ibraimi 46.), Ristevski, Sikov, Mojsov, Ristovski – Aliovski, Spirovski, Hasani (Trajcevski 83.) – Nestorovski (Petrovikj 68.), Pandev. Szövetségi kapitány: Angelovski.

Olaszország: Buffon – Romagnoli, Bonucci, Barzagli – Candreva, Bonaventura (Parolo 64.), Verratti, Bernardeschi (Sansone 64.), De Sciglio – Immobile, Belotti (Eder 84.). Szövetségi kapitány: Ventura.