A Bajnokok Ligájában harmadszor is kikapott a Ferencváros

A Ferencváros szombaton 32-26-ra kikapott Ljubljanában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Radicevic
Jovanka Radicevic öt lövésből négy gólt szerzett. Fotó: Kolektiff Images

Az elmúlt kiírásban döntős Ferencváros két vereséggel rajtolt: előbb saját közönsége előtt a Metztől, majd a címvédő Vipers Kristiansand otthonában kapott ki simán. Szombati vendéglátója viszont nyert az első két fordulóban, idegenben a Zaglebie Lubint, majd otthon a legutóbbi szezonban negyedik Esbjerget múlta felül.

Martin Albertsen vezetőedző együttese így első sikeréért lépett pályára Ljubljanában, ahol 5-5-ig kiegyenlített küzdelem zajlott, ezt követően azonban 3-0-s sorozatot produkált a házigazda, időkérésre késztetve a zöld-fehérek dán trénerét. A játékmegszakítás ellenére 13-8-ra növelte előnyét a Ljubljana, amely a szünetben is öt góllal vezetett.

Jött a második félidőre a kapuba Böde-Bíró Blanka, de hiába mutatott be gyorsan két védést is, miután a következő periódusban kis híján minden elrontott támadás után ziccert kellett volna semlegesítenie.

Ha nem volt elég rossz még a helyzet, akkor jött egy szerencsétlen lépés, Szöllősi-Zácsik Szandra súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.

A fordulást követően bő hét perc telt el, amikor az addigi legnagyobb különbség (19-13) újabb ferencvárosi időkérést eredményezett, ez azonban nem változtatta meg a játék képét, 29-19-nél elérte a tíz gólt a differencia. A Ferencvárosnak csupán az eredmény kozmetikázására futotta az erejéből a hajrában.

Hazai részről Darja Dmitrijeva kilenc, Tamara Mavsar hét gólt szerzett, a ferencvárosi Klujber Katrin ugyancsak hétszer volt eredményes.

Martin Albertsen, a Ferencváros vezetőedzője

„Gratulálok a hazai csapatnak. Nehéz meccs volt, és először is nagyon szomorú vagyok Szani sérülése miatt. Túl sokat hibáztunk ahhoz az ellenfél kapusával szemben, hogy megnyerhessük a mérkőzést. Védekezésben harcoltunk a világ egyik legjobbja, Daria Dmitrijeva ellen, próbáltuk megállítani, de nagyon jól játszott ma. A bajnoki meccseken nagy hittel és szenvedéllyel játszunk, ezúttal azonban nem éreztem ezt a csapaton, hiányzik ez nagyon a Bajnokok Ligája-mérkőzéseken, és remélem, hogy a következő találkozón már meglesz.”

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 3. forduló:

Krim Mercator Ljubljana (szlovén) – FTC-Rail Cargo Hungaria 32-26 (15-10)
Ljubljana:
Arenhart, Vojnovic (kapusok), E. Abina, Brnovics 1, Dmitrijeva 9, Grbics 2, Klemencic 2, Lazovic 2, Mavsar 7, Pineau, Radicsevics 4, Rosiak 1, Spreitzer, Stanko 2, Varagic 2, Zulic.
FTC: Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bölk, Cvijics 2, Edwige, Hársfalvi 1, Kisfaludy 2, Klujber 7, Kovács 1, Kukely, Lekics 2, Malestein 2 (2), Márton 2, Simon 4, Szöllősi-Zácsik 1, Tomori.

Team Esbjerg (dán) – Metz Handball (francia) 29-27 (16-17)
MKS Zaglebie Lubin (lengyel) – Vipers Kristiansand (norvég) 20-34 (9-16)