A Bocskai Emlékverseny rövid története

Az 1956-ban indult Bocskai Emlékverseny számos magyar és nemzetközi klasszist vonultatott fel a verseny története folyamán, olimpiai-, és világbajnokok tucatjai vettek részt Debrecenben. A Bocskai Európa egyik legrégebbi folyamatos nemzetközi bokszeseménye, amellyel hagyományaiban és méretében csak a szintén februárban sorra kerülő szófiai Sztrandzsa Torna vetekedhet.

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség tizenhárom évvel ezelőtt elhatározta, hogy megpróbálja a kontinens legerősebb nemzetközi tornájává tenni a debreceni Bocskait. Az elmúlt években mindig rendkívül erős mezőny gyűlt össze a Hajdúságban, és Európa élmezőnyébe került a viadal mind a mennyiséget, mind a minőséget tekintve.

Az elmúlt években a londoni olimpiai bajnokok közül öten – a kínai Cou Si-ming, a kubai Robeisy Ramirez, az angol Luke Campbell, a kubai Roniel Iglesias, és a szintén angol Anthony Joshua – is szerepeltek a Bocskain, míg Rio aranyérmesei közül pedig hárman vettek részt korábban Debrecenben. A tokiói bajnokok közül is négyen korábban megfordultak a Bocskain.

Az elmúlt három esztendőben a Magyar Ökölvívó Szakszövetség a nehézségek ellenére is megrendezte a Bocskait. A 64. alkalommal megrendezésre került emlékverseny méltó volt az elmúlt évek hagyományaihoz, és a neves eseményen a debreceni közönség erős mezőnyt tekinthetett meg, miután négy földrészről érkeztek a versenyzők hazánkba. Harminc nemzet képviseletében 62 női és 157 férfi ökölvívó vett részt, azaz összesen rekordot jelentő 219 versenyző szerepelt a Bocskai Emlékversenyen 2020-ban. A magyar válogatott egy arany-, két ezüst-, és négy bronzéremmel zárta a rendkívül erős versenyt, ezek közül a hölgyek két medáliával járultak hozzá az éremgyűjteményhez.

Magyar aranyéremmel ért véget a 65. Bocskai István Emlékverseny, a tizenhárom döntő izgalmas csatákat hozott. A nyíregyházi Kovács Richárd bizonyította, hogy a magyar ökölvívás egyik legjobbja, és nagy taktikai csatában vágott vissza grúz ellenfelének, aranyérmet szerezve a tornán. A magyar válogatott végül egy aranyat-, két ezüstöt-, és hat bronzérmet szerzett a Bocskain két évvel ezelőtt.

A 65. Bocskai az alábbi 22 ország 175 ökölvívója vett részt egy erős eseményen: Algéria, Anglia, Ausztria, Belgium, Csehország, Finnország, Franciaország, Grúzia, Hollandia, Horvátország, Izrael, Kazahsztán, Lengyelország, Litvánia, Magyarország, Olaszország, Románia, Spanyolország Szerbia, Szlovákia, Törökország és Wales.

Tavaly a magyar férfi csapat tagjai közül hatan jutottak be a döntőbe, és a helyiek kedvence, Bernáth Attila három év után tért vissza a Bocskai legfelső fokára, remek bokszot bemutatva. Összesen 61 női és 67 férfi versenyző szerepelt a 2022-es Bocskai emlékversenyen, tizenhat országot, valamint három kontinenst képviselve.

A Bocskai Emlékverseny súlycsoportjai:

48kg, 50kg, 52kg, 54kg, 57kg, 60kg, 63kg, 66kg, 70kg, 75kg, 81kg és +81kg a hölgyeknek

48kg, 51kg, 54kg, 57kg, 60kg, 63.5kg, 67kg, 71kg, 75kg, 81kg, 86kg, 92kg és +92kg az uraknak

⏰

A 67. Bocskai Emlékverseny programja:

Február 6. – A delegációk érkezése

Február 6., 20:00 – Technikai értekezlet

Február 6., 20:30 – Sorsolás

Február 7., 14:00 – Hivatalos megnyitóünnepség

Február 7., 14:15 – Első versenynap

Február 8., 14:00 – Második versenynap

Február 9., 14:00 – Harmadik versenynap

Február 10., 13:00 – Negyedik versenynap (férfi elődöntők, női döntők)

Február 11., 14:00 – Ötödik versenynap (férfi döntők)

Február 12. – Hazautazás

Szeretettel várunk mindenkit!

Hajrá, magyar ökölvívás!