A Cowbells nyerte a fővárosi derbit

Az Eger Heroes és a Miskolc Steelers is nyerni tudott a Ratio Media HFL 4. fordulójában.

Az elmúlt hétvége egyik kiemelkedő párharca egyértelműen a Cowbells és a Wolves csatája volt Budapesten. A győztes már fél lábbal a rájátszásban érezhette magát.

A mérkőzés a Farkasoknak indult jobban. A Bencsics Márk-Elek Ádám páros ezúttal is megmutatta, hogy együtt az egyik legjobb irányító-elkapó duó a bajnokságban. Utóbbi elkapásával szerezték meg a vezetést. A Cowbells-nél talán a legnagyobb meglepetés Váry Tamás volt, aki kezdőirányító volt ezen az összecsapáson. Ettől függetlenül jól együttműködött az elkapókkal, különösen Boros Lászlóval. A második játékrészben viszont a Cseperkáló Péter-Roják Richárd futótandem vitte előre a Kolomposokat, végül utóbbi vitte be közelről a malacbőrt az end zone-ba. Szentirmai Zoltán pedig egalizált. Ezután viszont a hatszoros bajnok kihasználta a hazaiak hibáját, Madarassy Richárd szedte le Váry hosszú passzát. Az interception után pedig eredményes offenzívát vezettek a vendégek. Elek ezúttal egy 82 yardos elkapott touchdownnal visszaszerezte a vezetést. A Wolves 14-7-re vezetett a nagyszünetben.

Váry Tamás (7) szereplése meglepő, de jól bevált húzás volt

A harmadik negyedben a Cowbells igyekezett egyenlíteni, de Váry ismét eladta a labdát, ezúttal Miakich András szerezte meg. Ám a Farkasok ezúttal nem tudtak élni a lehetőséggel. Nem úgy a Kolomposok a következő támadásukkal, Várynak végül sikerült kiosztani első TD-passzát, Takács Bence volt a kedvezményezett. Szentirmai extrájával újra egyenlő volt az állás. Izgalmas utolsó játékrész elé néztünk. A Cowbells nagyon hamar pontot szerzett, ezúttal Czirók Mártont találta meg Váry. Ez pedig fontos momentum volt, mert a Wolves ugyan próbált visszajönni és egyenlíteni, de már nem tudott, így 21-14-re kikapott. Ez azt jelenti, hogy a hatszoros bajnoknak a fejlődő játékot mutató Győr Sharks ellen kell kiharcolnia a rájátszást.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Cowbells-Budapest Wolves 21-14 (0-7, 7-7, 7-0, 7-0)
Pontszerzők: Roják Richárd, Takács Bence, Czirók Márton 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 3 XP, illetve Elek Ádám 2 TD, Baksa Ferenc 2 XP.

Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője: Cseperkáló Peti híres mondása nagyon igazzá vált a mi esetünkben: „Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!”. És valóban nyomás alatt nagyon jól teljesítettek a srácok, de már az edzéseken is megmutatták, hogy fejben teljes mértékben felkészültek. Úgy gondolom, hogy Váry Tomi játszatása több szempontból is jól sült el. Azzal, hogy a Czirók Marci újra elkapó lett, kaptunk egy plusz fegyvert ezen a poszton. Nagy pluszt adott ez a tény. Illetve a találkozón Csepi és Roják Ricsi teljesítménye is teljes mértéken felfejlődött.

Miakich Gábor, a Budapest Wolves defensive koordinátora: Az offense részébe annyira nem látok bele, de annyit tudok, hogy az edzéseken a falban volt néhány hiányzó sérülés és betegség miatt. A mérkőzésen pedig talán fejben elfáradtak a srácok. A defense sokszor rossz field pozícióból volt kénytelen védekezni, ami szintén nehezítette a dolgunkat. Ettől függetlenül szerintem a defense jól teljesített. A vereség ellenére a srácokon nem érzem a nyomást. Nem lesz könnyű dolgunk jövő héten, hiszen a legdinamikusabban fejlődő csapatot, a Győr Sharks-ot fogadjuk.mafsz_XII_hungarian_bowl_esemeny_borito_960x720_03 digis

Egyértelműen el lehet mondani, hogy a Miskolc Steelers kemény fába vágta a kalapácsát. a Győr Sharks ezúttal is megmutatta mire is képes valójában. Veresége ellenére tisztesen helyt állt Felsőzsolcán.

Az első negyedben még nem születtek pontok, viszont a Cápák játékosa, Arthur Brown leszedte a levegőből Vasyl Yordan átadását. Ebből a második játékrészben már pontokat tudtak szerezni a vendégek. A labdát megszerző Brown futott be közelről az end zone-ba. Benkő Szabolcs extrája sikeres volt. Nem maradt el a válasz, a Steelers gyorsan reagált. Troy Rice és A.J. Bencon elkapásaival hamar ott voltak az end zone-nál a borsodiak, de végül Eaton Demetrius Lamar 1 yardról beért a pontszerző területen belülre. Jónás Máté belőtte az egypontost. A szünetre viszont hazai előnnyel mehettek le a csapatok. A Sharks puntra kényszerült. A malacbőr viszont Rice kezében landolt, aki egészen 65 yardot tett meg a játékszerrel a végzónáig. 14-7-re vezetett a Steelers a nagyszünetben.

Tory Rice (1) döntött a két csapat között

A harmadik negyedben a Cápák és az Acélosok is nagyon keményen nyomtak. Ebben a játékrészben a miskolci Szabó Dávid fumble recoveryje volt szinte az egyedüli fontos történés. Így az utolsó negyedre maradt a döntés. Kapásból két interception is történt. Először Jónás Máté kapta le a levegőből Garcia átadását, majd Andres Fernandez szerezte vissza a Cápáknak a malacbőrt. Újabb pontokat viszont a Miskolc szerzett, a kisebb húzódással pályára lépő Rice volt ismét a főszereplő, aki egy 15 yardos elkapással a végén szinte bebiztosította a sikert. Ettől függetlenül a Sharks-nak volt válasza, Fernandez is megszerezte menetrendszerű touchdownját, egy 40 yardos elkapással. Ezzel beállította a 21-13-as végeredményt.

Fotó: Balogh Attila

Miskolc Steelers-Győr Sharks 21-13 (0-0, 14-7, 0-0, 7-6)
Pontszerzők: Troy Rice 2 TD, Eaton Demetrius Lamar 1 TD, Jónás Máté 3 XP, illetve Arthur Brown, Andres Fernandez 1-1 TD, Benkő Szabolcs 1 XP.

Eaton Demetrius Lamar, a Miskolc Steelers vezetőedzője: A srácok úgy léptek pályára, mintha már megnyerték volna a találkozót. Nem voltunk elég határozottak. Olyan volt, mint a labdarúgás, csak a döntetlenért játszottunk vagy épp annyit nyújtottunk, hogy meglegyen a 3 pont. A legfontosabb, hogy megvan a győzelem. Az Eger ellen már szerintem érezni fogják a meccsnek a súlyát és értékét. Ez kell, hogy mozogjon a fejekben a következő két hétben.

John Burleson, a Győr Sharks vezetőedzője: A fejlődésünk még januárban kezdődött. Korábban azt mondták nekik, hogy pofozógépként vannak itt a HFL-ben. A holtszezonban megértették, hogy kik ők valójában és hogyan játsszák ezt a játékot, hogyan tartsanak össze és testvérekként küzdjenek. Egy kicsit a DNS struktúrájukat átprogramozzuk. Eljöttünk a Steelers otthonába, hogy megfosszuk a címvédőt koronájától. Ugyan ez nem sikerült, hiszen a Miskolc megvédte otthonát. Igaz, ebben mi is segítettünk nekik. A Wolves elleni összecsapáson sok múlik majd, de természetesen győzni megyünk Budapestre. Az offense-nek majd egy kicsit határozottabban kellene fellépnie.

Fontos összecsapás várt az Eger Heroes-ra, hiszen győzniük kellett ahhoz, hogy biztosítsák a hazai pálya előnyét a rájátszásban, illetve hogy az utolsó fordulóban még legyen esélye megszerezni az alapszakasz elsőséget. A DAK Acél Dunaújváros Gorillaz viszont kemény ellenfélnek bizonyult.

A Heroes már az első félidőben óriási erőfeszítéseket tett a győzelemért, de nem volt egyszerű dolga abban, hogy feltörje a vendégek idén remeklő defensét. A vezetést Anthony Green Jr. szerezte meg, aki Khalid Ali passzát vitte be az end zone-ba. A Gorillaz támadósora továbbra is gyengélkedett. Ezt a hazaiak offense-e használta ki. Ezúttal Ali Kali Rashaadot szolgálta ki egy hatpontost érő átadással. 14-0-ra vezetett a szünetben a Heroes.

Khalid Ali (1) két TD-passzt is kiosztott

A második félidőben sokkal összeszedettebben játszottak a Gorillák. Igaz ez csak a védelmükre volt igaz, amely Gorgyán Sándor révén még egy safetyt is összehozott. Ugyanez a keménység az egri várvédőkről is elmondható volt. Offense TD nem született, így 14-2-re győztek a Hősök és ezzel már eldőlt, hogy hazai pályán játszhatnak majd a döntőbe jutásért.

Fotó: egrifoci Media

Eger Heroes-DAK Acél Dunaújváros Gorillaz 14-2 (7-0, 7-0, 0-2, 0-0)
Pontszerzők: Anthony Green jr., Kali Rashaad 1-1 TD, Tóth Attila 2 XP, illetve Gorgyán Sándor.

Szeredi László, az Eger Heroes vezetőedzője: Nagyon fizikális meccset vívtunk a Gorillákkal. Hamar irányításunk alá vettük a mérkőzést és ez a végéig kitartott. Pontosan erre számítottunk. Mindössze kétszer birtokoltuk a labdát, de mindkettő sokáig tartott és touchdownnal végződött. A második félidőben viszont sok büntetést kaptunk és ezzel magunkat vertük meg. A célunk idén nem a rájátszásba jutás volt, hanem ennél több, így a srácokon továbbra is nagy a nyomás. A Steelers elleni alapszakasz zárón biztos vagyok benne, hogy a jobbik csapat fog nyerni.

Bachrathy Kornél, a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz elnöke: Sajnos folytatódott a támadósorunk vesszőfutása. Két kezdő támadófal játékosunk is hiányzott, így a futójátékunkkal nem sokra mentünk, arra pedig nem vagyunk képesek, hogy csak passzokkal megverjünk bárkit a mezőnyben. Voltak ígéretes drivejaink, de akkor büntetések miatt nem sikerült a pontokat is feltenni a táblára. A védelmünk továbbra is remekel, ennek köszönhetően minden meccsünk szoros tudott lenni, még így is. A kezünkben van a sorsunk, van két hetünk, hogy életet leheljünk a támadóoldalon a játékunkba, de nem ígérkezik könnyű feladatnak.ration_media_HFL_white_transp