A csepeli Bruce Lee ökle nem játékszer

Veres Roland afféle reneszánsz ember, polihisztor. Valaha mindez nem számított különlegességnek, példának okáért Hajós Alfréd, első olimpiai bajnokunk úszásban érdemelte ki 1896-ban, Athénban a babérkoszorút, de közben labdarúgásban is válogatott volt, sőt, atletizált és tornászott is. De az, hogy a 22 éves csepeli fiatalember sokszoros kickbox-világbajnok létére szombaton a magyar ökölvívó válogatott tagjaként utazik a belgrádi világbajnokságra, igazi kuriózum.

(Fotó: Index.hu)

A Halker-Király Team csepeli edzőtermébe nem könnyű belépni egy átlagos délutánon, akkora a nyüzsgés odabent. A folyosón Masni, az egyéves, szürke francia buldog fogad, és a továbbiakban ellopja a show-t a díjnyertes gyönyörűség, akinek az Exatlon-győztes Busa Gabi – szintén a Halker-Király Team kick-box-versenyzője és Jároszkievicz Krisztián a gazdája – utóbbi annak a fiatalembernek is az edzője, akinek a kedvéért eljöttünk az edzőterembe.

Veres Rolanddal fél ötre beszéltük meg a randevút, addig még van egy kis időnk, nézegetjük a dicsőségtablót a falon, és az a benyomásunk, mintha a Veres család lakásán lennénk. Emitt Mercédesz, amott Richárd és Alex, és legvégül az öt testvér közül a legfiatalabb, de a legsikeresebb, Roland. (A Rolandnál 12 évvel idősebb Beáta is sportol, ő 2005-ben kungfu-világbajnok volt.)

Az öt testvért egyedül nevelte édesanyjuk, Veres Istvánné, nyolcvanezer forintos fizetéséből, ahogy azt egy 2008-as Népszabadság-cikkből megtudhattuk. És nem ám akárhogyan: mind az öten világbajnokok lettek valamelyik küzdősportban.

A legtöbben a kick-boxban, természetesen, hiszen interjúalanyunk, Roland is ötszörös kick-box-világbajnok. Az ötből négy aranyérmet 2017-ben Budapesten szerzett, 18 évesen a felnőttek között!

Hammer Mónika irodavezető kalauzol a teremben, odabent négy-ötéves csöppségek gyakorolják a kick-box alapelemeit, aztán a valamivel nagyobbakat már egy Veres, név szerint Richárd irányítja.

„Rolika is mindjárt itt lesz!” – nyugtat meg Mónika, és amikor elmosolyodok a becézés hallatán, gyorsan magyarázatot is fűz hozzá:

Rolika ötéves kora óta jár ide, annak idején így becéztük, és most már rajta is ragadt.

„Rolikával” az első interjút még 2017-ben készítettem, amikor életében először elindult az ökölvívók országos bajnokságán, de kikapott a jóval rutinosabb Virbán Gábortól. De hát ennek már négy éve, és közben sok víz lefolyt a Dunán.

Pontban fél ötkor meg is érkezik Rolika, a szőke, szikár fiatalember, immár világbajnoki résztvevő – ökölvívásban.

Jogosan kaptam ki, nem éreztem az ütőtávot, nem birtokoltam még istenigazából az ökölvívás technikáit – idézi fel Roli a négy évvel ezelőtti első kirándulást a rokon sportág felségterületére. – Bokszban nincs rúgás, jóval közelebb vagyunk egymáshoz, mint a kick-boxban, és engem akkor még nagyon zavart, hogy Gábor folyton benyomult az aurámba. Ő volt az agresszívabb, rutinosabb bunyós, folyton nyomás alatt tartott, és nekem az még akkor szokatlan volt. De ez akkor volt…

Némiképp a magyar ökölvívás sanyarú helyzetét is jelzi, hogy Roli most gyakorlatilag ellenfél nélkül tudott bekerülni a világbajnoki csapatba. De addig még történt egy s más.

(Ch. Gáll András – a teljes írás az Index.hu/sport oldalon követhető.)

Post Views: 20