A durva elefántcsontpariakt sem akadályozhatták meg a brazil sikert

image

A brazil válogatott magabiztos játékkal, 3-1-re legyőzte Elefántcsontpart legjobbjait a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság G csoportjának vasárnapi mérkőzésén, ezzel már biztosan ott lesz a nyolcaddöntőben.

A dél-amerikai együttesben Luís Fabiano duplázott – a 25. és az 50. percben is betalált -, az ötszörös vb-győztes harmadik találatát pedig Elano szerezte a 62. percben. A szépítés Didier Drogba nevéhez fűződött, aki a 79. percben vette be Julio Cesar kapuját. Ezzel az elefántcsontparti az első afrikai gárda, amely vb-n gólt szerzett a brazilok ellen.

Brazília hat pontjával már biztos továbbjutó. Elefántcsontpart és Portugália eddig egy pontot szerzett, a Koreai NDK pedig nulla pontos. A csoport második fordulójában, hétfőn kerül sor a Portugália-Koreai NDK találkozóra.

G csoport, 2. forduló:
Brazília-Elefántcsontpart 3-1 (1-0)
Johannesburg, Futballváros Stadion, 84 490 néző, v.: Stephane Lannoy (francia)
    gólszerzők: Luís Fabiano (25., 50.), Elano (62.), illetve Drogba (79.)
    kiállítva: Kaká (88.)
    sárga lap: Kaká (85., 88.), illetve Tiene (31.), Keita (75.), Tiote (86.)

Brazília:
Julio Cesar – Maicón, Lúcio, Juan, Bastos – Felipe Melo, Gilberto Silva, Elano (Alves, 67.), Kaká – Robinho (Ramires, 93.), Luís Fabiano

Elefántcsontpart:
Barry – Demel, Kolo Touré, Zokora, Tiene – Yaya Touré, Eboué (Romaric, 72.), Tiote – Dindane (Gervinho, 54.), Drogba, Kalou (Keita, 68.)

I. félidő:
    25. perc:
az első komoly helyzetet gólra váltották a brazilok, Kaká tökéletes ütempassza után Luís Fabiano – kissé kisodródott helyzetből – bombázott a léc alá öt méterről (1-0).

II. félidő:
    50.perc:
Luís Fabiano egymás után két elefántcsontparti védőn emelte át a labdát, maga elé tette, majd szemből, 15 méterről leadott lövésébe Barry csak belekapni tudott (2-0).
    62. perc: Kaká futott el a bal oldalon, egészen az alapvonalig vezette a labdát, középre gurított, az érkező Elano – védőjét megelőzve – a kapu bal oldalába passzolt (3-0).
    79. perc: Drogba került a brazil védelem mögé, Yaya Touré tökéletesen ívelte a fejére a labdát, melyet a Chelsea támadója a kapu bal oldalába csúsztatott (3-1).
    88. perc: Keita futott bele Kakába, aki a játékvezető szerint lekönyökölte az afrikait, így megkapta második sárgáját, s idő előtt mehetett zuhanyozni.

Az elefántcsontpartiak óvatosan kezdték a mérkőzést, miközben Robinho egy távoli lövéssel már az első percben jelezte, hogy Brazíliának csak a győzelem lehet elfogadható eredmény. A védekezésben gyakorta hibázó afrikaiak Robinho, Kaká és Luís Fabiano mesteri passzolgatását nem tudták lereagálni, így egygólos brazil előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrész ötödik percében Luís Fabiano egyéni alakításából megszületett a második dél-amerikai találat, az elefántcsontpartiak ezt követően teljesen indiszponáltan futballoztak, így az összecsapás egyoldalúvá vált. Drogba ugyan a harmadik brazil gólszerzés után szépített, az utolsó percekre azonban az afrikaiak inkább agresszívek voltak, rengeteget szabálytalankodtak, emiatt sokat állt a játék, gól pedig már nem született.