A DVTK elhozott egy pontot a Ferencváros otthonából

Az OTP Bank Liga 25. fordulójának utolsó mérkőzésén a DVTK hatvan percen keresztül rá tudta erőltetni akaratát a Ferencvárosra, a szünet előtt vezetést szerzett, de a hazaiak a hajrában átvették az irányítást, egyenlítettek, és a győztes gól megszerzésétől sem álltak messze. Végül maradt az 1-1.

Az első félidő egyik legnagyobb lehetősége a 33. percben alakult ki, amikor a Ferencváros szabadrúgása után a felszabadítani igyekvő diósgyőri Novothny Soma a saját kapuja keresztlécére fejelt. Ebből nem született gól, de a hosszabbítás pillanataiban Ugrai Roland szabadrúgásából igen, ugyanis Tamás Márk védhetetlenül a hálóba fejelte a beívelt labdát, így a vendégek 1-0-ra vezettek a szünetben. A második felvonás előtt kettős cserével frissítette csapatát Thomas Doll, az FTC vezetőedzője. Az egyik beállított játékos, Varga Roland előbb a kapufát találta el, majd a 76. percben egyenlített. Jelentős fölényben futballozott a házigazda a hajrában, Lovrencsics Gergő kísérlete a keresztlécen csattant, majd Böde Dániel lábában maradt a gól, így végül döntetlennel zárult a találkozó.

Ferencvárosi TC-Diósgyőri VTK 1-1 (0-1)
Groupama Aréna, 6235 néző, v.: Andó-Szabó
Gólszerzők: Varga R. (77.), illetve Tamás M. (45+1.)
Sárga lap: Lovrencsics (96.), illetve Novothny (54.), Ugrai (57.), Szarka (91.), Vela (96.)

FTC: Dibusz – Botka, Dilaver, Hüsing, Sternberg – Gera Z., Hajnal – Kleinheisler (Lovrencsics, 64.), Bognár I. (Varga R., a szünetben), Moutari – Djuricin (Böde, a szünetben)
DVTK: Rados – Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás M. – Mevoungou, Nono (Busai, 81.) – Novothny (Makrai, 71.), Vela, Ugrai (Fülöp, 85.) – Szarka