A Fradi lesimázta a Miskolcot

2016fradicsapat

Könnyedén gyűjtötte be a Fradi ötödik győzelmét. A zöld-fehérek mostani áldozata a Miskolc volt.

A Fradi tovább szárnyal (fotó: fradi.hu)

Hétvégén az Euro Kupa második fordulóját is sikerrel vette a Fradi, és már ott van a negyeddöntőben a másodikszámú európai kupaporondon. Alig telt el pár nap a mérkőzések óta, már itthon kellett helytállnia a csapatnak. Madarasék hazai pályán fogadták a Miskolcot az OB I-ben. Jól mutatta a vendég csapat erejét az, hogy az ötödik fordulóig nem szenvedtek vereséget, az előző körben az Eger győzött ellenük. Jó meccsre volt tehát kilátás.

Ehhez képest a Fradi szinte már az első negyedben elintézte a meccset. Madaras és Tóth találatára még Misics tudott válaszolni, ám erre még jött három gól. Mitrovics duplázott és Szirányi is betalált, 5-1. A második nyolc percben folytatta a zöld-fehér együttes az erődemonstrációt. Mitrovics ebben az etapban is duplázott és az ő vezérletével már 9-2 volt az állás a nagyszünetben. A fordulás után csak egy gól született, azt a vendégek dobták, Alex Bowen egy büntetőt értékesített, 9-3. A záróakkordban még közétett kettőt a Fradi, így nyolc góllal győzött és továbbra is vezeti a B-csoportot.

A férfi Ob I., 6. fordulójában:

FTC-PQS Waterpolo – Pannergy Miskolc VLC 12-4 (5-1, 4-1, 0-1, 3-1)
Gólszerzők: Tóth 3, Mitrovics 3, Madaras 2, Szirányi 1, Dőry 1, Jansik Sz. 1, Avramovics 1 ill. Misics 2, Bowen 3