A Fradi megcsinálta – Euro Kupa döntőben a zöld-fehér együttes!

vargadaniftc2017013101

Az utolsó negyedben fordította meg a Jadran Herceg Novi elleni mérkőzést az FTC és jutott be az Euro Kupa  fináléjába.

Egygólos hátrányból kezdhette meg a Fradi a Jadran Herceg Novi elleni Euro Kupa elődöntőjének visszavágóját.

Mint ismeretes, kétszer már eljutott a zöld-fehér csapat a nemzetközi kupaporondon a fináléig, de győznie nem sikerül soha, most itt volt a lehetőség, hogy ismét bejusson a fináléba.

Jól kezdte a Fradi a meccset, Varga Dani lövése akadt be a hosszúba. A hajrában jött a válasz, Vidovics egy szabaddobást értékesített. A második negyedben Avramovicsot küldték ki, a Jadran a fórt kihasznált, így Pjesivac révén már vezetett a montenegrói csapat. Ezek után kimaradt helyzetek jellemezték a mérkőzést, itt is, ott is, mígnem Mitrovics villant, 2-2.

A fordulás után ismét Varga Dániel csillogtatta tudását, laza mozdulattal lőtt Scsepanovics kapujába 3-2. A folytatás nem úgy alakult, ahogy a magyar együttes szerette volna. A Jadran egyenlített, majd Merkulov révén vezetett is, 3-4-re a hajrában. Az utolsó másodpeercekben kisebb vita alakult ki, hiszen magyar fórnál nem ment ki a Herceg Novi játékosa, büntetőt reklamálunk, Margeta nem ad ötméterest. A záróakkordban Madaras egyenlített a negyed közepén, valamint többször támadhatott a zöld-fehér csapat egy egyenlítésért, mígnem Jansik Szilárd paszírozott be egyet, 5-4. Ezek után labda nélkül kiálították Katonást, de a fórt védte Vogel Soma. Madaras az utolsó egy percben 6-4-re módosította az állást, miután Gojkovics kikérte az idejét. A továbbiakban nem változott az eredmény, a siker azt is jelenti, hogy a Fradi bejutott az Euro Kupa fináléja.

Euro Kupa, elődöntő visszavágó:

Jadran Herceg Novi – FTC PQS Waterpolo 6-4 (1-1, 1-1, 1-2, 3-0) (összesítésben: 16-17)
Gólszerzők.: Varga Dániel 2, Madaras 2, S. Mitrovics 1, Jansik Sz. 1 ill. Vidovics 1, Merkulov 1, Banicsevics 1, Pjesivac 1

A másik ágon:

18.00 Nagyvárad – Sport Management (az első meccsen 12-10-re győzött a veronai alakulat)