A Fradié az Európai Szuperkupa!

Nehezen verte a Marseille-t a zöld-fehér csapat.

Fotó: FTC Vízilabda / facebook

Marseille-ben volt jelenése Varga Zsolt tanítványainak, ahol a Bajnokok Ligája címvédője és az Euro Kupa-győztes csapat szállt vízbe az Európai Szuperkupáért. Nos, a Fradinak jó emlékei lehetnek a francia csapatról, hiszen a BL-ben már egyszer megvert ellenfelét az idei szezonban.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, Younger kezdte meg a gólgyártást, de jött rá két hazai gól, így Funtulisz találata a 2-2 jelentette. A második negyedben sorjáztak a francia találatok és már 5-2-re ment a Marseille. A különbség négyre hízott a nagyszünetig, így 4-8-cal fordulhatott a Fradi.

A nagyszünet után, elkezdett feljönni a Fradi, zsinórban három magyar gól is született, 7-8. A záróakkord előtt 8-9 volt az állás oda. A negyedik negyedben 10-10 után Younger majd Funtulisz volt eredményes háromszor is így beállítva a 14-11-es végeredményt, amellyel a Fradi az Európai Szuperkupát is megnyerte.

Érdekesség, hogy ezzel a győzelemmel a Fradi megvédte címét, hiszen tavaly Euro Kupa-gőztesként verték a BL címvédőt.

Európai Szuperkupa:

FTC – Marseille 14-11 (2-2, 2-6, 4-1, 6-2)
Gólszerzők: Funtulisz 5, Younger 3, Varga Dénes 2, Zalánki 2, Constantin-Bicari 1, Jaksics 1 ill. Durdics 3, Camarasa 2, Vukicsevics 2, Kovacsevics 2, Marion-Vernoux 1, Crousillat 1