A Frosinone meg nem adott gólig, a Milan kapufáig jutott

A Milan idegenben 0-0-s döntetlent játszott az újonc és kieső helyen álló Frosinone együttesével az olasz bajnokság 18. fordulójának nyitómérkőzésén.

Patrick Cutrone már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést a vendég Milannak, ám az ötös sarkánál érkezve nem találta el a kaput. A 18. percben ismét közel állt a gólszerzéshez a Milan, ezúttal Samu Castillejo lövése a kapufáról kifelé pattant.

Jó fél óra kellett a Frosinone első igazi lehetőségére: Paolo Ghiglione lövését tolta szögletre a jobb alsó sarok elől látványos vetődéssel Gianluigi Donnarumma. A 37. percben viszont már Donnarumma is tehetetlen volt: Raffaelle Maiello centerezése után Camillo Ciano lőtt közvetlen közelről a vendégkapuba. Csakhogy hiába ünnepelt a hazai közönség, jó három perccel később újfent 0–0 állt az eredményjelzőn: Marco Guida, miután visszanézte az akciót videón, érvénytelenítette a gólt, az azt megelőző labdaszerzést szabálytalannak találva.

A második félidő már egyértelműen a Milan mezőnyfölényét hozta, ám hiába dolgozott ki Gattuso együttese több helyzetet, hol a kapus, hol a visszaérő védők, megakadályozták a gólszerzésben a vendégeket. A 52. percben Cutrone elől mentettek óriásit, majd a 75. percben Alessio Romagnoli fejesét védte bravúrral Marco Sportiello.

A 85. percben Gonzalo Higuaín találta magát ziccerben, szemtől szemben a kapussal, de ezt sem tudta gólra váltani a Milan. A végjátékban ráadásul Donnarumma bravúrja kellett ahhoz, hogy a piros-feketék legalább az egyik pontot elvigyék a Frosinone otthonából: Ciano tizenhatos vonaláról kapura küldött lövése lehetett volna a slusszpoén.

A Milannal 1984 decembere óta először fordult elő, hogy sorozatban négy (!) bajnokin nem tudott betalálni – a Fiorentina, a Bologna és a Torino is megúszta kapott gól nélkül Gennaro Gattuso együttese ellen.

KEZDŐCSAPATOK:

FROSINONE: Sportiello; Goldaniga, Ariaudo (Salamon 76.), Krajnc; Ghiglione (Zampano 74.), Chibsah, Crisetig, Maiello, Beghetto; Ciano, Pinamonti (Ciofani 80.).

Cserék: Bardi, Molinaro, Gori, Soddimo, Sammarco, Brighenti, Cassata, Campbell, Besea.

MILAN: G. Donnarumma; Calabria (Conti 74.), Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessiè, Bakayoko, Calhanoglu, Castillejo (Laxalt 74.); Higuain, Cutrone.

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Mauri, Zapata, Montolivo, Abate, Simic, Halilovic,, Tsadjout, Torrasi.

The post A Frosinone meg nem adott gólig, a Milan kapufáig jutott appeared first on AC Milan Club Budapest.