A Genoa emberelőnyben 1-0-ra legyőzte a Milant

A Milan 1-0-ra kikapott a Genoa otthonában a Serie A 6. fordulójában. A piros-feketék a 43. perctől emberhátrányban játszottak.

A Genoa–Milan meccsen két olyan csapat találkozott egymással az olasz bajnokság hatodik fordulójának vasárnap kora délutáni meccsén, melyek ebben a bajnoki szezonban még nem játszottak döntetlent. A genovaiak egy győzelemmel és négy vereséggel, a milánóiak három siker mellett két zakóval rajtoltak.

Ennek megfelelően nem is volt sokáig 0–0 a meccs, a hazaiak ugyanis már a 10. percben megszerezték a vezetést Blerim Dzsemaili szabadrúgásával, amely megpattant a sorfalon, így becsapta Diego López kapust. Ráadásul a 43. percben emberhátrányba is került a Milan, miután Alessio Romagnoli begyűjtötte a második sárga lapját.

A második félidő már csak helyzeteket hozott, gólt nem, pedig a Milan az utolsó tíz percben emberhátrányban is három csatárral rohamozott, miután Luiz Adriano és Mario Belotelli mellé Carlos Bacca is beállt.

A hajrában nem nekik, hanem a volt Genoa-középpályásnak, Juraj Kuckának volt még egy nagy lehetősége, de a kapu fölé lőtt, így a Milan elszenvedte harmadik vereségét ebben az idényben.

GENOA – MILAN 1-0

Időpont: 2015.09.27. 12:30
Helyszín: Stadio Luigi Ferraris, Genova
Gólszerző: Dzemaili (10.)
Játékvezető: Tagliavento

GENOA: Lamanna; De Maio, Burdisso, Marchese (Ntcham 70.); Figueiras (Izzo 56.), Rincon, Dzemaili, Laxalt; Capel, Pavoletti (Gakpé 85.), Perotti.

Cserék: Ujkani, Sommariva, Ierardi, Lazovic, Tachtsidis, Raul Asensio.

MILAN: Diego Lopez; Calabria, Zapata, Romagnoli, De Sciglio; De Jong (Rodrigo Ely 45.), Montolivo (Kucka 76.), Bertolacci; Bonaventura (Bacca 80.); Luiz Adriano, Balotelli.

Cserék: Abbiati, Donnarumma, Alex, Antonelli, Nocerino, Poli, Suso, Honda, Cerci.