A Gladiators 2 és a Titans az utolsó két bejutó

A Szekszárd megelőzte a Mustangs-t, a Gladiators 2 kiütötte a playoffból Sparks-ot a Berény Sport Divízió II-ben.

A helyezések és a bejutók kiléte is kérdőjeles volt az harmadosztályban. Nyugaton és keleten is volt egy-egy bejutó hely, illetve a helyezések sem voltak még biztosak. Erre tettek pontot a csapatok.

Az utolsó bejutó helyről döntött az Újpest Bulldogs-Szombathely Crushers összecsapás nyugaton. Amennyiben a Kutyák kikapnak, akkor a Budapest Titans-é a negyedik hely. Az első félidőben egyértelműen felvette a kesztyűt a fővárosi gárda. Ám a Zúzók kemény védelmét nem tudták áttörni a Bulldogok. Ám ez fordítva is igaz volt. 0-0-val ért véget az első félidő.

A Crushers (zöldben) jobban bírta az iramot a végén

A folytatásban megrázta magát a Crushers, igaz továbbra is a defense vitte a pontokat. Szabó Áron interception return TD-jével szerezték meg a vezetést a vendégek, majd Tatár Sándor egy safetyvel növelte az előnyt. Az utolsó játékrészben küzdöttek a Kutyák, ameddig csak tudtak. Viszont a szombathelyi offense-nek sikerült pontokat felvinnie az eredményjelzőre Bökfi Kornél elkapásával. A 15-0-s végeredményt végül Horváth Balázs extrája állította be. A Crushers veretlenül lett nyugati első, az Újpest Bulldogs-nak pedig nem sikerült bejutnia a playoffba.

Fotó: Újpest Bulldogs

Újpest Bulldogs-Szombathely Crushers 0-15 (0-0, 0-0, 0-8, 0-7)
Pontszerzők: Szabó Áron, Bökfi Kornél 1-1 TD, Tatás Sándor 1 S, Horváth Balázs 1 XP.

Czuprik Zoltán, az Újpest Bulldogs vezetőedzője: Nem tudtuk elérni.

Gildo Neyer, a Szombathely Crushers vezetőedzője: A Bulldogs-nak nagyon sok tehetséges játékosa van. Az utolsó sípszóig kemény csatát vívtunk velük. Most a hétvégi try-outunkra fókuszálunk, utána pedig készülünk a Titans-re.

Keleten a második helyért folyt a csata a Rebels Oldboys és a Wolverines között. Az összecsapást Jászberényben rendezték.

Az első negyedben a Lázadók kerültek előnybe, miután Lesi Péter átadását Wellner Gábor váltotta hat pontra. Orsós Attila berúgta az extrát. Nem kellett sok a második játékrészben és faragott hátárnyán a hazai gárda Tyrone Notice futása eredményezett touchdownt. A Rebels viszont nem állt le, tovább növelte fórját, Töreki János elkapásával és Kiss Balázs futásával már 20-6-ra vezettek. A Rozsomákok viszont jelezték, hogy még nem adják fel a küzdelmet, Notice passzolt TD-t érően Bota Istvánnak. A szünet előtt azért még Lesi Péter kiosztott egy hatpontost érő átadást ismét Törekinek. 27-12-vel mehettek pihenőre a csapatok.

Tyrone Notice-nak (2) meggyűlt a baja a lázadással

A második félidőben a Wolverines jobban felszívta magát. Ugyan Lesi Péter egy futott touchdownnal tovább növelte és már-már magabiztossá tette a Lázadók előnyét, Balogh Kornél fiai így sem adták fel. Sikerült is újabb pontokat felvinniük az eredményjelzőre, Svecz Zoltán elkapásával. Az utolsó játékrészben a hazaiak Zsitnyánszki Zoltán safetyjével faragtak hátrányukon, de több TD-t már nem tudtak szerezni. Nem úgy a Rebels. Lesi Péter ismét be tudott futni az end zone-ba. Orsós állította be a 41-22-es végeredményt.

Fotó: Váradi Barna és Király Etelka

Rebels Oldboys-Wolverines 41-22 (7-0, 20-12, 7-6, 7-2)
Pontszerzők: Lesi Péter, Töreki János 2-2 TD, Wellner Gábor, Kiss Balázs 1-1 TD, Orsós Attila 5 XP, illetve Svecz Zoltán, Bota István, Tyrone Notice 1-1 TD, Zsitnyánszki Zoltán 1 S.

Lesi Tamás, a Rebels Oldboys vezetőedzője: Nagyon nehéz, feszült mérkőzésen vagyunk túl. A hőség mindkét alakulat akaratát próbára tette, de harcos meccs lett azért. A Wolverines irányítója meg tudott lépni néhányszor, de ezzel számoltunk is. A védelem fegyelmezett játékkal kontrollálni tudta az ellenfelünk támadásait, így az offense-ünknek is belefért néhány hiba.

Balogh Kornél, a Wolverines vezetőedzője: A játékvezetők ismét szabályos TD-től folytattak meg minket, pont, amikor gyártottuk a pontokat és a yardokat. Viszont a meccsben nem csalódtam, igazi adok-kapok volt. Minden pillanatát élveztük.

A Gladiators 2-nek még volt esélye arra, hogy bejusson a rájátszásba, viszont ehhez mindenképp győznie kellett a Budapest Eagles 2 otthonában. Ez esetben a Dabas Sparks pottyan ki az első négyből.

A fiatalokkal teletűzdelt Sasok kemény ellenfélnek bizonyultak. Ugyan nem volt még győzelmük a szezonban, de meccsről meccsre erősödtek. Ezt az is mutatja, hogy a fővárosiak jól tartották magukat az első félidőben, nem kaptak pontot, de nem is szereztek. A Gladiátorok főleg futójátékkal próbáltak előrehaladni. Kathy Róbert már az első félidőben 60 yardot tett meg a labdával, de még nem tudott beérni az end zone-ba. 0-0 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

Kathy Róbert (39) volt a Gladiators 2 egyik legjobbja

A folytatásban is kiegyenlített harcot láthatott az Építők stadionba kilátogató közönség. Az Eagles 2 a harmadik negyed felénél megszerezte a labdát a Gladiators 2 pontszerző területétől 5 yardra. A vendégek viszont nagy nyomás alatt visszaszerezték a malacbőrt. Tálas Sándor lopta le a levegőből Molnár Máté passzát és 89 yardot futott vissza vele. Kathy Róbert pedig megtette az utolsó 11 yardot a játékszerrel az end zone-ig. Az ezt követő kétpontost is értékesítette. Az Eagles 2 nem adta fel, az utolsó játékrészben is minden megtett az egyenlítését. Ám az arany-feketék növelték előnyüket, ezúttal Vonház Dávid 4 yardos elkapása jelentett újabb hat pontot. A pontot az „i”-re viszont az utolsó játékrészben Kondorosi Attila, valamint Palágyi Dániel tették fel. Utóbbi egy 46 yardos elkapott TD-vel beállította a 20-0-s végeredményt. Ez pedig azt jelentette, hogy a Gladiátorok negyedikként jutottak a playoffba.

Fotók: Ábrán Szabolcs

Budapest Eagles 2-Gladiators 2 0-20 (0-0, 0-0, 0-8, 0-12)
Pontszerzők: Kathy Róbert, Vonház Dávid, Palágyi Dániel 1-1 TD, Kathy Róbert 1 PAT.

Tokaji Ferenc, a Budapest Eagles 2 vezetőedzője: Az első félidőben csak a junior srácok voltak fent. Azt gondolom, hogy jól helyt álltak. Igaz, hogy pontok nem jöttek, de first downok bőven voltak. Az offense-ben szinte végig 16-17 éves srácok léptek pályára. A második félidőben az interception jelentette a fordulópontot, mert akkor a Gladiators egy beszorított helyzetből jött ki. Ettől függetlenül büszke vagyok a csapatra, mert egész évben fejlődtek és mindig javult a teljesítményük.

Kálmán Attila, a Gladiators 2 vezetőedzője: A védelmünk továbbra is jól működött. A támadósornak viszont még van hova fejlődnie. Pozitívum, hogy az első félidőben az offense nem adott el labdát. A második félidőben egyértelműen az interception volt a fordulópont. Utána a támadók touchdownt tudtak szerezni, ami átlökte őket a holtponton. Kellett az, hogy mi szerezzük meg a vezetést. Ez egyben le is vette a srácok válláról a terhet és jobban összerántotta őket.

A Szekszárd Bad Bones-Tatabánya Mustangs összecsapásnak is volt tétje, hiszen a Rosszcsontok még mindig fel tudtak érni a második helyre, amennyiben az idén eddig brillírozó bányászvárosiakat megverik.

Nagy Tamás viszont a sérülése után ismét a Mustangs kezdőjében találta magát. A Rosszcsontok már az első félidőben kezdtek tetemes előnyt kidolgozni. Az első játékrészben Leitner Norman elkapásával, majd Richard Chimmy Chungong interception return TD-jével nyitottak. Balázs Szabolcs a másodiknál értékesítette az egypontost. Ezt követően ugyan Szerencsés Tamás mezőnygóljával szépítettek a vendégek, de Zilai János egy punt return TD-vel tovább növelte csapatának a fórját. 19-3 volt a félidőben.

Novakov Dávid (41) meg is érdemelte a pacsit

A harmadik negyedben úgy tűnt, hogy egy összeszedettebb Tatabányával fog szembenézni a Bad Bones, mivel Nagy Tamásnak sikerült beérnie az end zone-ba. Ám ez a touchdown felébresztette gyorsan a vendéglátókat. Novakov Dávid két TD-t is összehozott (1-et a harmadikban, egyet pedig a negyedikben). Ezzel már szinte el is döntötte a második hely sorsát a Bad Bones, ám az utolsó játékrészben még rátettek egy lapáttal. Petkovics-Marjanovics Dragan blokkolt egy puntot, majd a labdát a végzónába vitte. Ezzel állította be a Szekszárd a 38-9-es végeredményt.

Fotó: Vörös József

Szekszárd Bad Bones-Tatabána Mustangs 38-9 (13-0, 6-3, 7-6, 12-0)
Pontszerzők: Novakov Dávid 2 TD, Leitner Norman, Richard Chimmy Chungong, Zilai János, Petkovics-Marjanovics Dragan 1-1 TD, Balázs Szabolcs 2 XP, illetve Nagy Tamás 1 TD, Szerencsés Tamás 1 TD.

Greiling Mihály, a Szekszárd Bad Bones offensive koordinátora: Kezd a munkánk beérni, a fiatalok kezdik megérteni miről is szól ez a sport, beigazolódni látszik a beléjük fektetett energia. Persze hosszú még az út, de a rutinos játékosok nagy türelemmel vannak feléjük, ami nagyon fontos. Két hét múlva playoff, kemény ellenfél lesz a Rozsomákok csapata, de bizakodó vagyok.

Zahovay Ádám, a Tatabánya Mustangs vezetőedzője: Sajnos a meccsen nem tudtuk kihozni magunkból a legtöbbet. Irányítóposzton váltogatni voltunk kényszerűek, míg a védelem hozta a tőlük megszokott stabilan jó teljesítményt. Nem tudtunk felnőni a nagy melegben is nagyon jól játszó szekszárdiakhoz, amikor esetleg meginogtak, akkor sem tudtuk felvenni a lépést. A Rebels Oldboys ellen jön a ki-ki meccs.