A Gladiators jutott először a rájátszásba

A DEAC idegenben verte a címvédőt, míg a Tatabánya a Fehérvár vendégeként győzött.

Az elmúlt hétvégén a válogatott mérkőzés volt a rivaldafényben, de a spanyolok elleni meccs hétvégéjén az utánpótlás korosztályúak is pályára léptek. Szombaton a tavalyi U19-es döntő visszavágóját vívták Budapesten.

cow_glad_sajto-12

A Budapest Cowbells és a DEAC Gladiators is jól kezdett a bajnokságban. Hazai pályán a Kolomposok meg akarták állítani a tavalyihoz hasonlóan rajtoló debrecenieket. Ám a vendégek kezdtek jól és Gréczy Balázs futásával előnyhöz jutottak (0-6). A hazaiak még az első negyedben fordítottak  Kelemen Marcell futásával és Golita Zoltán extrájával, de a Gladiátorok Gyarmati Patrik field goaljával visszavették a vezetést (7-9). A második játékrészben ismét a cívisvárosiak szereztek pontokat, ezúttal a sérüléséből visszatérő Török Pál értékesített egy Kunkli László átadást (7-16). A harmadik negyedben egyre inkább élesedett a küzdelem, miután Saliga Norbert egy vendég fumble-t touchdownra váltott (14-16). A Gladiators folytatta az adok-kapokot és ezúttal Kunkli révén szerzett újabb hat pontot (14-22). Nagy csata volt várható az utolsó negyedben, ám a Gladiators hamar eldöntötte a találkozót. Török majd Gyarmati egy-egy elkapásával már három labdabirtoklányi előnye volt a DEAC-nak (14-35). A végén még Golita egy elkapással szépített az eredményen, de a Kolomposok nem tudták a végét szorossá tenni, így a Gladiators 35-20-ra nyert.

Fotók: Bellon Bíborka és Szolnoki Annamária

Budapest Cowbells – DEAC Gladiators 20-35 (7-9, 0-7, 7-6, 6-13)

Pontszerzők: Kelemen Marcell, Saliga Norbert, Golita Zoltán 1-1 TD, Golita Zoltán 2 XP, illetve Török Pál 2 TD, Gréczy Balázs, Kunkli László, Gyarmati Patrik 1-1 TD, Gyarmati Patrik 1 FG és 2 XP

72418490_935383436848149_9072683616080756736_o

A Tatabánya Mustangs-nak szüksége volt egy sikerre, hogy életben tartsa esélyeit a playoffra. A gyengélkedő Fehérvár Enthroners-t idegenben minenképp le kellett győzniük. Az első félidőben szépen építette előnyét a bányászvárosi együttes. Misztl Benedek két TD-passzt dobott, először Magyar Gergelynek, majd Bodnár Istvánnak (0-13). A harmadik negyedben gyakorlatilag el is döntötte a meccset a Mustangs Kaiser Dániel és Magyar Gergely elkapásaival (0-25). Az utolsó játékrészben viszont nem állt le a vendégcsapat Misztl Benedek és Bodnár István is szerzett egy-egy touchdownt, amelyre mindössze egy Gombás Erik elkapás érkezett válaszul. A Tatabánya így egy magabiztos 37-6-os sikerrel továbbra is esélyes a rájátszásba jutásra, ám, hogy bebiztosítsa, ahhot a Budapest Wolves-t kell legyőznie idegenben.

Grafika: Hungarian Football

Fehérvár Enthroners – Tatabánya Mustangs 6-37 (0-7, 0-6, 0-12, 6-12)
Pontszerzők: Magyar Gergely, Bodnár István 2-2 TD, Kaiser Dániel, Misztl Benedek 1-1 TD, Misztl Benedek 1 XP, illetve Gombás Erik 1 TD