A Győr nyerte az őszi első osztályt

Egy negyednyi gólzáporral verte meg a Sharks a Crusherst az Absolute Live Divízió I. döntőjében.

Két tavaly még egymással együttműködő csapat csapott össze a Pannon Bowlban. Az NBA Crushers az elmúlt években több meghatározó játékost adott a HFL-ben szereplő Győr Sharksnak. E két gárda már összemérte erejét a nyitófordulóban, akkor a cápák egy kiélezett küzdelemben nyertek.

128143088_3667210213336474_3595304322123202925_o

Az első negyedtől kezdve már érezhető volt, hogy Benedek Lászlóra remek összecsapás várt, hiszen az elkapó kifejezetten jó összhangban volt Maxym Cserepivszkijjel. Az első pontszerzésekre viszont a második játékrészig kellett várni. Ekkor Ráthonyi Kende futásával jutottak vezetéshez a cápák. Trevin Howard félpályás elkapásával ugyan egyenlítettek hamar zúzók, de a győri henger csak ezután indult be. Benedek két elkapott TD-vel (köztük egy 80 yardossal), és Várfalvi Péter hatpontosával óriási előnyre tett szert a Sharks, 29-7-re vezettek a hazaiak a szünetben.

128151517_3667213470002815_8853287768136386998_o

A második félidőben már újra kiegyenlített volt a játék. Bár próbált visszajönni a meccsbe a Crushers, még úgy is, hogy Baranyai Bence helyett időnként Howard irányított, de a Szombathelynek nem sikerült megszorongatnia a Győrt. Becs László ráadásul két interceptiont is jegyzett. Az utolsó negyedben Benedek mezőnygólja gyakorlatilag el is döntötte a találkozót, de a végén Howard egy irányítófutással még szépíteni tudott. A Győr Sharks felnőtt szinten hosszú idő után ért fel ismét a csúcsra 32-13-as sikerével. A döntő legjobbja Benedek Lászlót lett.

Fotók: DigitalSport

Győr Sharks – NBA Crushers 32-13 (0-0, 29-7, 0-0, 3-6)
Pontszerzők: Benedek László 2 TD, Ráthonyi Kende, Várfalvi Péter 1-1 TD, Benedek László 1 FG, 1 PAT és 3 XP, illetve Trevin Howard 2 TD, Orsós Attila 1 XP