A Honvéd hátrányból felállva nyerte meg idei első bajnokiját

I. félidő

A Honvéd veszélyeztetett először, de Zsótér 20 méteres szabadrúgása mellé ment a 6. percben. Ezután a Vasasról szólt a meccs. A 11. percben Hidi lőtte a jobb oldalról, még bőven a 16-oson kívülről kapura a labdát, amelybe Szappanos annyira szerencsétlenül ért bele, hogy a saját kapujába ütötte azt. Nem sokkal később Holender ugratta ki Radót, aki nagy helyzetben megpróbálta átemelni a kapus felett a labdát, de Szappanos javítva korábbi hibáját nagyot fogott. (Igaz, les miatt később visszafújták az akciót.)

Ezt követően Radó indította remekül Holendert, ő okosan passzolt vissza Szilágyinak, a fiatal játékos nagy helyzetben Tamást találta telibe.

A kispestiek aztán a semmiből egyenlítettek. Kocsis jobb oldali beadását nem tudta megfogni Dombó, így Zsótérról Enninhez került a labda, aki 7 méterről a kapuba lőtt (1-1).

Silye rögtön visszaszerezhette volna az előnyt, 20 méteres kapáslövését Szappanos védte bravúrral. Majd Dombó is fogott egy nagyot a játékrész végén Zsótér 20 méteres bombája után.

II. félidő

Negyedórát kellett várni a játékrész első nagyobb helyzetére, ekkor Holender verekedte át magát két emberen is, de a jól kijövő Szappanos mellett már nem tudta elrúgni a labdát.

Majd ismét a Honvéd szerzett váratlanul gólt. Ennin szerzett labdát a jobbon, középre tett Lukichoz, aki egy átvétel után, fordulásból védhetetlenül bombázott a jobb felsőbe (1-2).

A 79. percben Cipf szerzett labdát a 16-oson belül, visszapasszolt Ihrig-Farkasnak, aki már csak kapura tudott pöckölni, ezt fogta a vendégkapus. Pár percre rá Hidi szabadrúgását Géresi fejelte a rövid oldalról nem sokkal a jobb kapufa mellé.

A Vasas ment előre az egyenlítésért, ez végül nem jött össze, így a Honvéd szerezte meg első győzelmét az idei bajnokságban.