A második napon sem szereztek érmet sportolóink a birkózó-vb-n

Az UTE versenyzője az ötkarikás játékok műsorán nem szereplő 80 kilogrammos kategória küzdelmei során két látványos győzelemmel jutott el a negyeddöntőig, ahol óriási csatában kapott csak ki 3-2-re Selcuk Cebitől. A török klasszis később döntőbe jutott, s ezzel vigaszágra segítette Szabót, akinek egy meccset kellett volna nyernie a bronzmérkőzéshez.

Korpási Bálint (kékben) - MTI Fotó: Büki László

Korpási Bálint (kékben) – MTI Fotó: Büki László

A magyar sportoló a kirgiz Szamat Sirdakov ellen lépett szőnyegre, s a mérkőzés a negyeddöntőhöz hasonlóan nagy küzdelmet hozott, akciót keveset. A mérkőzésvezető előbb a kirgizt intette passzivitásért, Szabó viszont a térdelő helyzetből nem tudott értékelhető akciót csinálni, így a szünetre maradt a 0-0.

A folytatásban egy perc után a magyar kapott intést, s mint ez később kiderült, döntő jelentőségű mozzanat volt. A lenti helyzetből ugyanis Sirdakov ki tudta őt emelni, s két pontot érően el is dobta. Az akció értéke egyértelműnek tűnt, ám a kirgiz sarok négy pontot szeretett volna, ezért videózást kért. A reklamációt a zsűri nem fogadta el, így Szabó kapott egy pontot (1-2), s két perce maradt, hogy ledolgozza hátrányát. Ekkorra azonban már látszottak rajta a fáradtság jelei, s hiába próbálkozott becsülettel, nem tudott akciót csinálni, ez pedig a búcsúját jelentette.

Kedden Szabóhoz hasonlóan az 59 kilóban szereplő Krasznai Máté (59 kg) is a negyeddöntőig jutott, ám a vigaszágon már nem szerepelhetett, csakúgy mint a nyolcaddöntőben vereséget szenvedett Lám Bálint (130 kg) és az első körben elbukott Korpási Bálint (71 kg).

Lám Bálint (pirosban) - MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

Lám Bálint (pirosban) – MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

Szerdán rendezik az utolsó kötöttfogású súlycsoport, a 85 kg küzdelmeit, melyben Lőrincz Viktor szerepel, s megkezdik szereplésüket a nők is. Az 53 kilogrammosok között Dénes Mercédesz, a 69 kg-ban pedig Wilson Vanessa képviseli a magyar színeket.