A Milan 3-1-re legyőzte a Dinamo Zagrebet a San Siróban

A Milan hazai pályán 3-1-re nyert a Zagreb ellen a BL-csoportkör 2. fordulójában, köszönhetően Olivier Giroud, Alexis Saelemaekers és Tommaso Pobega góljának.

A csapat az első félidő utolsó perceiben tizenegyest végezhetett el, amelyet Olivier Giroud higgadtan értékesített. A második játékrész elején Stefano Pioli együttese rögtön növelte az előnyt és Alexis Saelemaekers találatával már 2-0 volt az állás. Az 56. percben Mislav Orsic vette be Mike Maignan kapuját és a vendégek csak szépíteni tudtak. Végül a csereként pályára lépő Tommaso Pobega a meccs hajrájához érkezve nagyszerű góllal állította be a 3-1-es végeredményt. Ez volt a csapat első győzelme a BL-ben az idei szezonban és a sikernek köszönhetőn a csoport első helyén áll 4 ponttal.

A Milan közel 9 év után, pontosan 3283 napot követően nyert újra Bajnokok Ligája-mérkőzést a San Siróban. A legutóbbi hazai győzelem 2013. szeptember 18-án volt a Celtic ellen, akkor 2-0 lett a végeredmény.

MILAN – ZAGREB 3-1
Időpont: 2022.09.14. 18:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Manzano
Gólszerzők: Giroud (45.), Saelemaekers (47.), Pobega (77.) ill. Orsic (56.)
Sárga lapok: Pioli ill. Orsic, Marin

KEZDŐCSAPATOK:

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Hernández; Bennacer (78′ Krunić), Tonali (67′ Pobega); Saelemaekers (78′ Dest), Díaz (78′ Messias), Leão; Giroud (68′ De Ketelaere).

Cserék: Jungdal, Mirante; Ballo-Touré, Gabbia, Kjær.

DINAMO ZAGREB (4-5-1): Livaković; Ristovski (78′ Drmić), Šutalo, Perić, Ljubičić; Moharrami (63′ Špikić), Ivanušec, Mišić, Ademi, Oršić (84′ Marin); Petković (84′ Baturina).

Cserék: Zagorac; Dilaver, Lauritsen, Štefulj, Théophile-Catherine; Bočkaj, Bulat; Emreli.