A Milan 3-2-re elveszítette a 223. Derby della Madonninát.

A Milan 3-2-re kikapott a városi rivális Intertől az olasz bajnokság 28. fordulójának zárómérkőzésén. Ezzel a csapat visszacsúszott a 4. helyre a tabellán.

Az első félidő teljesen rácáfolt az előjelekre, hiszen – bár a Milannak is volt néhány lehetősége –, de a kulcsembereit támadásban (különösen Krzysztof Piateket) alig lehetett észrevenni, az Inter dominánsabb volt, több és nagyobb helyzetet is dolgozott ki. Persze megnyugtatólag hathatott, hogy rögtön az első helyzetből gól született: a 3. percben Ivan Perisic adott be jobbról, a hosszú oldalon, már az ötösön belül Lautaro Martínez visszafejelte a labdát, így Gianluigi Donnarumma verve volt, és a berobbanó Matías Vecino két méterről a léc alá pofozta a labdát (0-1). A gólra 151 másodpercre volt szükség. (A 2011 áprilisi meccs óta ez volt a két csapat meccsén a leggyorsabb gól, akkor Alexandre Pato 43 mp után talált be.)

Az Inter diktálta az iramot, és húsz perc kellett ahhoz, hogy a Milan érdemi jelenlétet mutasson fel az ellenfél kapuja előtt, Hakan Calhanoglu kellemetlen, lapos lövése majdnem be is csúszott, ám Samir Handanovic elcsípte a labdát. A folytatás azonban inkább az Interen múlt, fél óra elteltével Vecino duplázhatott volna, de talán még nagyobb volt Milan Skriniar helyzete, aki a 42. percben kiválóan érkezett és emelkedett egy szöglet után, ám a kapu bal oldala mellé fejelt.

És a második félidő is úgy kezdődött, ahogy az első: Martínez helyzete még kimaradt, ám nem sokkal később növelte előnyét az Inter. Bal oldali kisszöglet után Matteo Politano csavart be jobbról, és középen Stefan de Vrij határozott, erős fejmozdulattal a kapu bal oldalába küldte a labdát. (0–2)

Igen ám, de ezzel nem ért véget a meccs, mert a Milan viszonylag gyorsan szépített: az 57. percben Hakan Calhanoglu felívelése után Tiemoué Bakayoko De Vrijhez hasonlóan távolról fejelt a kapuba (1-2).

A félidő közepén jött a nem éppen eseménytelen meccs egyik legemlékezetesebb jelenete: előbb Politano, majd egy pillanattal később a játékvezető, Marco Guida esett el. A bíró szinte lement spárgába, ám felállt, és büntetőt adott, amit Lautaro Martínez erős lövéssel értékesített a 67. percben. (1–3)

Mégsem volt izgalommentes a hajrá, mert Mateo Musacchio négy perccel később egy kapu előtti kavarodás végén közvetlen közelről a kapuba bombázta a labdát. A hajrá aztán sok eseményt hozott: kíméletlen belépőket, kiosztott, majd visszavont piros lapot, Luciano Spalletti elküldését a kispadtól, és több esélyt a Milannak az egyenlítésre. Nem jött össze. Az Inter elsősorban az első félidei jobb teljesítménye következtében 3–2-es sikerével kivívta a három pontot, és megelőzte városi riválisát a tabellán.

MILAN – INTER 2-3

Időpont: 2019.03.17. 20:30
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Guida
Gólszerzők: Bakayoko (57.), Musacchio (71.) ill. Vecino (3.), De Vrij (51.), Martinez (67.)
Sárga lapok: Rodriguez, Romagnoli, Suso, Conti ill. Brozovic, Vecino

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez (Cutrone 58.); Kessié (Conti 69.), Bakayoko, Paquetá (Castillejo 46.); Suso, Piatek, Calhanoglu.

Cserék: Reina, A. Donnarumma; Abate, Caldara, Laxalt, Zapata; Bertolacci, Biglia; Borini, Cutrone.

INTER (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino (Ranocchia 92.), Brozovic (Borja Valero 73.), Gagliardini; Politano (Candreva 83.), Martinez, Perisic.

Cserék: Padelli; Cedric, Dalbert; Keita.

The post A Milan 3-2-re elveszítette a 223. Derby della Madonninát. appeared first on AC Milan Club Budapest.