A Milan 3-2-re kikapott Zalaegerszegen

A Milan szombaton idegenben 3-2-re elveszítette a ZTE elleni felkészülési meccset.

A piros-feketék kevesebb mint fél óra alatt háromgólos hátrányra tettek szert. A teltház előtt megrendezett mérkőzésen a 2. percben Ubochioma Meshak révén szerzett vezetést a ZTE, majd a 24. percben Mocsi Attila növelte az előnyt. Három perccel később Tajti Mátyás egy távoli lövésből hatalmas gólt akasztott, így már 3-0 volt az eredményjelzőn a hazaiak részére.

A 30. minutumban Olivier Giroud büntetőből szépített, azonban egészen a meccs hajrájáig nem sikerült betalálni. Végül a csereként pályára lépő Rade Krunic volt eredményes és ezáltal 3-2 lett a végeredmény.

ZTE – MILAN 3-2
Időpont: 2022.07.23. 18:00
Helyszín: ZTE Aréna, Zalaegerszeg
Gólok: Meshack (2.), Mocsi (24.), Tajti (27.) ill. Giroud (30.), Krunic (86.)

KEZDŐCSAPATOK:

ZALAEGERSZEGI TE (4-4-2): Demjén; Gergényi (87′ Mim), Mocsi, Kálnoki-Kis, Bedi; Ubochioma (65′ Santos), Tajti, Sanković, Májer (65′ Huszti); Németh (46′ Ikoba), Szalay (46′ Kovács).

Cserék: Gyurján; Csóka, Gergely, Safronov; Boros; Klausz, Manzinga, Papp.

AC MILAN (4-2-3-1): Tătăruşanu (61′ Maignan); Florenzi (61′ Calabria), Kalulu (61′ Tomori), Gabbia, Ballo-Touré (61′ Hernández); Brescianini (61′ Bennacer), Tonali (61′ Krunić); Messias (61′ Saelemaekers), Díaz (61′ Adli), Rebić (61′ Leão); Giroud (61′ Maldini).

Cserék: Mirante; Coubis; Gala; Lazetić.