A Milan döntetlen után büntetőkkel kapott ki Cardiffban

A Milan szombat este 2-2-es döntetlent játszott a Manchester United együttesével az International Champions Cup elnevezésű felkészülési tornán. A rendes játékidőt követően tizenegyesekkel a manchesteri alakulat nyert 5-4-re.

Marco Giampaolo ezúttal nem változtatott a kezdőcsapaton a Benfica elleni meccshez képest, ugyanaz a kezdőtizenegy játszott: Gianluigi Donnarumma – Davide Calabria, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez – Fabio Borini, Lucas Biglia, Hakan Calhanoglu – Suso – Samu Castillejo, Krzysztof Piatek.

Az első komolyabb gólszerzési lehetőségre a 12. percig kellett várni: Marcus Rashford kapta meg a labdát a 16-os vonalánál és a kapu bal oldalát célozta meg, de Donnarumma védte a próbálkozást. Két perccel később Rashfordot indították, aki előbb Calabriát, majd Musacchiót is becsapta és a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A 25. percben Suso próbálkozott távolról, azonban a lövése elszállt a bal kapufa mellett. Egy percre rá ismét Borini átadása után Suso került helyzetbe és a védők között a kapuba tekert, De Gea nem tudta hárítani a lövést (1-1).

A 35. minutumban Suso kapura tartó beadása után Piatek fejelhetett volna ígéretes helyzetből, azonban egy hajlszállal lemaradt és De Gea hárított. Nem sokkal később Suso ugratta ki Piateket, azonban a lengyel csatár nem jó megoldást választott és De Gea védte a próbálkozását.

A második félidő első perceiben a Manchester United volt aktívabb, ám mégis a Milan került közelebb a gólszerzéshez: Suso ugratta ki nagyszerű ütemben Piateket, akinek a bal lábas lövését könnyedén védte a manchesteriek kapusa.

Az 57. percben egy szabadrúgást követően Donnarumma magabiztosan védte a kapura tartó fejest. A 60. percben Suso beadásából Samu Castillejo fejelt a kapu bal sarkába, amellyel megszerezte a vezetést a Milan (1-2). A labda irányt változtatott Lindelöfön, így öngólnak könyvelték el a találatot. Ezt követően Giampaolo több helyen is változtatott: csereként beállt Pepe Reina, André Silva és Krunic is. A 67. percben Calabria passzolt középre, ám Silva lövését blokkolták a védők. Három percre rá Luke Shaw próbálkozott kapáslövéssel, ám a labda elkerülte Donnarumma kapuját.

A 72. percben Lingard vette át Martial közeli passzát a kapu előterében, majd a védő mellett a kapu jobb alsó sarkába lőtt, Reina nem ért le a labdára (2-2). Az utolsó negyedórához közeledve Piatek került ismét helyzetbe, de a lövésébe bele tudott lépni az ellenfél védője. A 85. percben Greenwood érkezett a beadásra a kapu előterébe, de fejese elment a kapu jobb oldala mellett.

A 90. percben a Manchester United végezhetett el szabadrúgást ígéretes szögből, azonban Fred próbálkozása nem talált kaput. A hosszabbítás utolsó percében Lingard szólója után Reina védte a lövését. A játékvezető lefújta a második játékrészt és mivel nem született döntés 90 perc alatt, így 11-es rúgások következtek.

A büntetőpárbajban a manchesteri alakulat bizonyult jobbnak. Calhanoglu, Bonaventura, Silva és Krunic is értékesítette a maga büntetőjét, azonban Daniel Maldini tizenegyesét hárította De Gea. A Vörös Ördögök részéről Lingard, Young, Greenwood, Gomes és James is gólra váltotta a tizenegyest.

MANCHESTER UNITED – MILAN 2-2, tizenegyesekkel 5-4

Időpont: 2019.08.03. 18:36
Helyszín: Millennium stadion, Cardiff
Játékvezető: Griffith
Nézőszám: 65 892
Gólszerzők: Rashford (14.), Lingard (72.) ill. Suso (26.), Lindelöf (60. öngól)
Sárga lapok: Fred, Calhanoglu

KEZDŐCSAPATOK:

MANCHESTER UNITED (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka (Young 65.), Lindelöf, Rojo (Tuanzebe 65.), Shaw; Matic (Fred 65.), McTominay; A. Pereira (Lingard 65.), Mata (James 64.), Rashford (Gomes 82.); Martial (Greenwood 82.).

Cserék: Grant, Romero; Dalot, Jones, Smalling; Chong.

MILAN (4-3-1-2): G. Donnarumma (Reina 64.); Calabria (Conti 77.), Musacchio, Romagnoli (Brescianini 77.), Rodríguez (Strinic 77.); Borini (Gabbia 77.), Biglia (Krunic 64.), Calhanoglu; Suso (Bonaventura 77.); Castillejo (André Silva 64.), Piatek (Maldini 77.).

Cserék: A. Donnarumma, Mionic; Rafael Leao.