A Milan három góllal legyőzte az Almennót

A Milan ma délután magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a lombard bajnokság B csoportjában szereplő Lemine Almenno ellen Milanellóban a nyári előszezon első edzőmérkőzésén. Yacine Adli a kezdőcsapatban kapott helyet és tét nélküli meccsen remek teljesítménnyel illetve egy gólpasszal mutatkozott be a csapatban.

A csapat már 10 perc leforgása alatt kétgólos előnyre tett szert a 3×20 perces játékrészből álló edzőmeccsen. A 8. percben Yacine Adli tette ki a labdát oldalra Junior Messiasnak, aki ballal gyönyörűen kilőtte az alsó sarkot (1-0). Két perccel később Ante Rebic a tizenhatos előterében lefordult a védőjéről és a lövése a hálóban kötött ki (2-0).

A 21. percben szögletet végezhetett el a Milan és a beívelést követően Matteo Gabbia került helyzetbe, aki közvetlen közelről a kapuba passzolta a labdát (3-0). A meccs hátralévő 40 percében nem született több érvényes találat, Brahim Diaz mellett Daniel Maldini is elpuskázott egy-egy nagy gólszerzési lehetőséget, míg az 51. minutumban Matteo Gabbia találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A harmadik játékrészben Pioli szinte a Primavera csapatot küldte pályára.

MILAN – ALMENNO 3-0
Időpont: 2022.07.13., 17:00
Helyszín: Milanello
Gólok: Messias (8.), Rebic (10.), Gabbia (21.)

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu (Mirante) – Coubis, Gabbia, Michelis, Ballo-Tourè – Pobega, Bakayoko – Messias, Adli (Maldini), Brahim – Rebic.

Cserék: Mirante, Jungdal, Brescianini, D. Maldini, Robotti, Nsiala, Incorvaia, Frigerio, Stanga, Roback, Traorè, Bartesaghi, Gala.

HARMADIK JÁTÉKRÉSZBEN: Jungdal – Coubis, Stanga, Gabbia, Bartesaghi – Frigerio, Brescianini – Traore, Robotti, Roback – Maldini

LEMINE ALMENNO: Roncalli, Madonna, Viserjan, Fradegrada, Del Carro, Milesi, Camozzi, Aldegani, Traini, Assolari, Rota.

Cserék: Gherardi, Capelli, Mosca, Belotti, Tarchini, Pellegrinelli, Seferi, Cassinelli, Tironi, Kopioni.