A Milan hozta a kötelezőt és 2-0-ra nyert

A Milan vasárnap este Krzysztof Piatek és Suso góljával 2-0-ra legyőzte a már biztosan kieső Frosinone együttesét az olasz bajnokság 37. fordulójában. Gianluigi Donnarumma tizenegyest hárított, amellyel meccsben tartotta csapatát és Ignazio Abate az utolsó mérkőzését játszotta piros-fekete mezben a San Siróban.

Érzelemdúsan zajlott a bemelegítés Ignazio Abate számára, a Milan utánpótlásából kikerülő jobbhátvéd némi kitérő után 2009-ben tért vissza a piros-feketékhez, de a hírek szerint a vezetés nem hosszabbítja meg a nyáron lejáró szerződését, így az idény végén szabadon igazolhatóként távozik a klubtól. A szurkolók Abate utolsó hazai Milan-meccse előtt molinóval készültek, amelyen az állt, hogy „Tíz év elkötelezettség és alázat. Kiérdemelted az ultrák tiszteletét. Köszönjük, Ignazio!”. A 32 éves védő nem is tudta magában tartani a könnyeit.

A játékban kevesebb öröme lehetett a hazai szurkolótábornak, a gól nélküli első félidőt követően az 50. percben Donnarummának büntetőt kellett védenie ahhoz, hogy a már kiesett Frosinone ne jusson előnyhöz. Abate szabálytalansága után Camillo Ciano tizenegyesét védte a 20 éves kapus.

Ez pedig valamelyest elöl is összekapta a hazai csapatot, amely nem sokkal később megszerezte a vezetést: Borini 12 méteres lövésébe Piatek nyúlt bele, így pedig már nem volt esélye a kapusnak (1–0).

Mondjuk Francesco Bardinak ekkor még mindig több sansza volt hárítani, mint a 66. percben, amikor a Milan 18 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott, Suso pedig alaposan bevágta a bal felsőbe labdát, amely a lécről vágódott a gólvonal mögé (2–0).

A 84. percben Gennaro Gattuso lecserélte Abatét, aki a társaktól egyenként elköszönt, majd megköszönte a szurkolók buzdítását is az utolsó hazai Milan-meccsét követően.

A végjátékban Valzania kapáslövése után még egy óriási Donnarumma-védést láthattak a nézők, újabb gól viszont már nem született, így a Milan 2–0-ra nyert és ezzel továbbra is versenyben van a Bajnokok Ligája-indulásért.

MILAN – FROSINONE 2-0

Időpont: 2019.05.19. 18:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Manganiello
Gólszerzők: Piatek (57.), Suso (66.)
Sárga lapok: Abate

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Abate (Conti 84.), Musacchio, Romagnoli, Rodríguez; Kessié, Bakayoko (Cutrone 51.), Çalhanoglu; Suso, Piatek (Castillejo 81.), Borini.

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Mauri, Zapata, Biglia, Laxalt.

FROSINONE (3-5-2): Bardi; Goldaniga, Ariaudo, Brighenti; Zampano, Paganini, Maiello, Sammarco, Beghetto (Valzania 75.); Trotta (Dionisi 65.), Ciano (Ciofani 77.).

Cserék: Iacobucci, Ghiglione, Molinaro, Simic, Errico, Cassata, Capuano, Kranjc, Pinamonti.