A Milan hozta a kötelezőt és 4-2-re győzött Bolognában

Az olasz bajnokság 9. fordulójában a Milan idegenben 4-2-re nyert a Bologna ellen, amely kettős emberhátrányban fejezte be a mérkőzést. A piros-feketék Rafael Leao és Davide Calabria találatával kétgólos előnnyel zárták az első játékrészt, majd a második félidő elején 3 perc alatt egyenlített a Bologna. Végül a meccs hajrájában Ismael Bennacer találatával újra előnybe került a csapat és a végső kegyelemdöfést Zlatan Ibrahimovic adta meg, így a végeredmény 4-2 lett a Rossonerinek.

BOLOGNA – MILAN 2-4
Időpont: 2021.10.23. 20:45
Helyszín: Stadio Dall’Ara, Bologna
Játékvezető: Paolo Valeri
Gólszerző: Ibrahimovic (49. öngól), Barrow (52.) ill. Leao (16.), Calabria (35.), Bennacer (84.), Ibrahimovic (90)
Sárga lapok: Arnautovic ill. Tonali, Calabria, Saelemaekers
Piros lapok: Soumaoro (20.), Soriano (58.)

KEZDŐCSAPATOK:

BOLOGNA (3-4-1-2): Skorupski; Soumaoro, Medel, Theate; De Silvestri, Svanberg, Domínguez (63′ Schouten), Hickey (63′ Dijks); Soriano; Barrow (63′ Binks), Arnautović (83′ Santander).

Cserék: Bardi, Molla; Mbaye; Vignato; Orsolini, Sansone, Skov Olsen, van Hooijdonk.

AC MILAN (4-2-3-1): Tătăruşanu; Calabria, Kjær, Tomori, Ballo-Touré (85′ Kalulu); Bennacer, Tonali (46′ Bakayoko); Castillejo (46′ Saelemaekers), Krunić (60′ Giroud), Leão; Ibrahimović.

Cserék: Jungdal, Mirante; Conti, Gabbia, Romagnoli; Maldini.