A Milan megégett Veronában; Brocchi első veresége

A sereghajtó Hellas Verona hétfő délután 2-1-re legyőzte a Milant a Serie A 35. fordulójában.

A Milan Jeremy Menez góljával szerezte meg a vezetést, a francia játékos a Keisuke Honda távoli átlövése utáni kipattanót pofozta a hálóba. Az egyenlítés a 72. percben jött, Giampaolo Pazzini büntetőből vette be a nagy védéseket bemutató Gianluigi Donnarumma kapuját. A hajrában is leginkább a Milan fiatal kapusán múlott, hogy maradt az 1–1 – más kérdés, hogy nem Donnarummáé volt az utolsó szó.

A 95. percben ugyanis Luca Sigliardi állt az utolsó hazai lehetőséget jelentő szabadrúgás mögé, és 23 méterről irgalmatlanul nagy gólt rúgott, a labda a lécről vágódott a tehetetlen Donnarumma hálójába. A 2–1-es eredménnyel az egyszeres bajnok Verona kiesése még nem biztos, míg a Milan továbbra is a hatodik a tabellán.

HELLAS VERONA – MILAN 2-1

Időpont: 2016.04.25. 17:00
Helyszín: Stadio Bentegodi, Verona
Játékvezető: Di Bello
Gólszerzők: Pazzini (72.), Siligardi (95.) ill. Menez (21.)
Sárga lapok: Albertazzi ill. Zapata, Mauri

HELLAS VERONA: Gollini; Pisano, Bianchetti, Moras, Albertazzi; Wszolek (61′ Juanito Gomez), Marrone, Ionita, Rebic (38′ Romulo); Pazzini (77′ Checchin), Siligardi.

Cserék: Coppola, Marcone, Gilberto, Samir, Emanuelson, Furman, Greco, Jankovic.

MILAN: Donnarumma; Abate, Zapata, Romagnoli, De Sciglio (34′ Antonelli); Kucka, Montolivo, J.Mauri (78′ Luiz Adriano); Honda; Bacca, Menez.

Cserék: Abbiati, D. Lopez, Calabria, De Santis, Mexes, Ely, Locatelli, Poli, Boateng, Vido.