A Milan női csapata kiütötte az Intert

Valentina Giacinti vezérletével a Milan női csapata vasárnap délután fölényes győzelmet aratott a városi rivális Inter ellen a női Serie A 17. fordulójában.

A Rossoneri női csapata 17 fordulót követően 15 győzelemmel, 45 szerzett ponttal áll a tabella második helyén a listavezető Juventus mögött. A női bajnokságban az első két hely ér Bajnokok Ligája-indulást, így a csapat jó úton halad a cél elérése felé.

A Milan vasárnap az Inter otthonába látogatott és Maurizio Ganz irányításával a csajok 4-1-es győzelmet arattak. A mérkőzés elején a kék-feketék szereztek vezetést, de néhány perccel később jött az egyenlítés, aztán a félidőben már 3-1 volt az eredményjelzőn a Milan javára.

A vége 4-1 lett és Valentina Giacinti, a Milan házi gólkirálya illetve csapatkapitánya mesternégyes szerzett a mérkőzésen, így 16 találattal a Serie A góllövőlista első helyén áll Cristiana Girellivel holtversenyben. Giacinti a Milan játékosaként átlépte az 50 gólos álomhatárt, ugyanis a mai mesternégyesével összesen 53 alkalommal volt eredményes piros-fekete mezben.

INTER – MILAN 1-4

Időpont: 2021.03.28.
Helyszín: Facchetti sportközpont
Gólszerzők: Moller (11.) ill. Giacinti (15., 33., 38., 55.)

KEZDŐCSAPATOK:

INTER (4-3-3): Marchitelli; Merlo, Debever, Alborghetti, Brustia; Pandini, Simonetti (Catelli), Rincón; Marinelli, Møller, Tarenzi (Mauro).

Cserék: Aprile; Baresi, Auvinen, Pavan, Gallazzi, Pastrenge, Vergani.

MILAN (3-5-2): Korenčiová; Fusetti, Agard, Vitale; Bergamaschi, Hasegawa (Čonč), Vero (Morleo), Jane (Grimshaw), Tucceri Cimini (Kuliš); Giacinti (Tamborini), Dowie.

Cserék: Piazza, Nano, Coda, Mauri.