A Milan öt év után újra nyerni tudott Firenzében

A Milan idegenben 1-0-s győzelmet aratott a Fiorentina ellen az olasz bajnokság 36. fordulójának szombati játéknapján, így a piros-feketék továbbra is versenyben vannak a Bajnokok Ligája-indulás kiharcolásáért.

Az Atalanta délutáni győzelmét követően a Milannak győznie kellett ahhoz, hogy reális esélye maradjon a BL-helyek valamelyikének a megszerzésére. Gennaro Gattuso a 4-3-3-as felállásban küldte pályára csapatát és visszatért eltiltásból Alessio Romagnoli, továbbá Tiémoué Bakayoko is kezdőként kapott lehetőséget.

Az első percekben a Fiorentina előtt adódott lehetőség, azonban Donnarumma hárítani tudta Muriel próbálkozását. Ezt követően a Milan teljesen átvette a meccs irányítását és sorra dolgozta ki a helyzeteket, miközben a firenzei együttes többnyire csak a védekezésre összpontosított. A 21. percben Calhanoglu beadási kísérletét ütötte ki Lafont, majd nem sokkal később Musacchio középre tett labdáját Suso küldte kapura, azonban a firenzeiek kapusa ismét védeni tudott. A 24. percben Calhanoglu löketét követte nagy védés.

A 36. percben megszületett a mérkőzés első gólja. Suso beadását követően Calhanoglu fejjel csúsztatta a kapuba a labdát (0-1). A spanyol támadónak ez volt a tizedik gólpassza ebben a szezonban a Serie A-ban. Az első félidő hátralévő részében nem született gól.

A második félidőre feljavult a Fiorentina játéka és az 52. percben Chiesa egyenlíthetett volna, azonban a lövése elszállt a kapu felett. A 64. percben szintén a Milan kapuja előtt folytak az események: Kessié ért bele egy beadásba és majdnem öngólt szerzett, azonban Donnarumma résen volt. A Fiorentina tovább próbálkozott az egyenlítéssel, mindezt sikertelenül. A 76. percben Chiesa lövését védte Donnarumma, majd a kipattanónál Romagnoli akadályozta meg az egyenlítő gólt.

A 80. percben a csereként pályára lépő Cutrone eldönthette volna a mérkőzést, azonban a lövése elsuhant a kapufa mellett. A végén ötperces ráadás következett, amelynek során a Milan megőrizte az előnyét és 2014 óta először győzött idegenben a Fiorentina ellen.

FIORENTINA – MILAN 0-1

Időpont: 2019.05.11. 20:30
Helyszín: Stadio Artemio Franchi, Firenze
Játékvezető: Mariani
Gólszerző: Calhanoglu (36.)
Sárga lapok: Biraghi, Laurini ill. Donnarumma

KEZDŐCSAPATOK:

FIORENTINA (4-3-3): Lafont; Laurini (Gerson 68.), Milenkovic, Vitor Hugo, Biraghi; Benassi, Fernandes (Vlahovic 74.), Dabo (Norgaard 84.); Mirallas, Muriel, Chiesa.

Cserék: Terracciano, Brancolini, Antzoulas, Ceccherini, Ferrarini, Hancko, Koffi, Montiel, Simeone.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Abate, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Bakayoko, Calhanoglu; Suso (Castillejo 81.), Piatek (Cutrone 74.), Borini (Laxalt 88.).

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Zapata, Conti, Bertolacci, Mauri, Biglia.