A Milan több mint 6 év után nyert újra Rómában

A Milan idegenben 2-0-s győzelmet aratott az AS Roma felett a Serie A 26. fordulójában.

A legutóbbi hat meccséből ötöt megnyerő, egyen ikszelő Milan látogatott a legutóbbi 11 fellépésén csupán háromszor diadalmaskodó Romához, így a bajnokságban lévő nagy pontkülönbség ellenére sem tűnt sétagaloppnak a meccs a „farkasok” számára. A finoman szólva visszafogott első félidőben inkább a Roma volt fölényben, de nagy helyzetet egyik gárda sem tudott kialakítani – a játékrész végén aztán Hakan Calhanoglu szerezhetett volna vezetést a vendégeknek, de nem tudott a kapus mellett a kapuba pöckölni.

A fordulást követően viszont rögvest előnybe került a Milan: egy ellentámadás végén Suso középre tekert labdájába Patrick Cutrone ért még bele sarokkal (0–1).

A fővárosiak Diego Perotti kevéssel a bal alsó mellé zúgó löketével veszélyeztettek, a milánóiak Nikola Kalinic ziccerénél már közel jártak a duplázáshoz, ez pedig a 74. percben már össze is jött: Kalinic nagyszerű indítását a leshatárról berobbanó Davide Calabria emelte a kapuba (0–2).

A házigazda pedig hiába próbálkozott, nem tudta bevenni a 19. születésnapját éppen aznap ünneplő – már a 109. tétmeccsén védő – Gianluigi Donnarumma kapuját, így a Milan újabb fontos győzelmet aratott és 2011 októbere óta először verte meg idegenben a Romát bajnokin.

Ezzel a győzelemmel a Milan tovább tapad az élmezőnyhöz és pontszámban ismét beérte a Sampdoriát.

AS ROMA – MILAN 0-2

Időpont: 2018.02.25. 20:45
Helyszín: Stadio Olimpico, Róma
Játékvezető: Mazzoleni
Gólszerzők: Cutrone (48.), Calabria (74.)
Sárga lapok: –

ROMA (4-3-3): Alisson; Bruno Peres, Manolas, Fazio, Kolarov; Pellegrini (Gerson 80.), Strootman, Nainggolan (Dzeko 64.); Ünder (Defrel 73.), Schick, Perotti.

Cserék: Lobont, Skorupski, Capradossi, Florenzi, Juan Jesus, Silva, De Rossi, El Shaarawy.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Biglia, Bonaventura (Montolivo 90.); Suso (Borini 82.), Cutrone (Kalinic 67.), Calhanoglu.

Cserék: A. Donnarumma, Storari, Guarnone, Abate, Gomez, Musacchio, Zapata, Locatelli, Mauri, André Silva.