A rekord törölve

A 28. forduló rekordja semmissé vált, ugyanis pótolták a 20. játéknapról elmaradt MTK–Paks mérkőzést az NB I-ben, jelentős U20-as részvétellel. A harmincadikban nem brillíroztak a fiatalok, de Gera Dániel jelentős szerepet játszott abban, hogy az MTK pontot szerzett a bajnok otthonában.

Nagy-Pál Tamás Máris megdőlt az előző fordulóban elért tavaszi csúcs az 1995. január elseje után született játékosok szereplésében az NB I-ben. De nem az aktuális, vagyis a hétvégi, 30. fordulóban. Múlt kedden ugyanis pótolták a 20. fordulóból elmaradt MTK–Paksot (1-0), melyen Gera Dániel (20, címlapfotó: mtk.hu), Varga Szabolcs (21), illetve vendég oldalon Hahn János (20), Kővári Róbert (20), Lenzsér Bence (20) és Székely György (20) is pályára lépett.

Ez azt jelenti, hogy 1176 játékperc az új tavaszi rekord (az összesített 1242).

Nagy Dominik

Nagy Dominik egy félidőt kapott a Ferencvárosban  •  Forrás: mtk.hu

A mérkőzésre azonban több szót nem is érdemes fecsérelni, gyakorlatilag helyzetet sem hozott, a fiatalok éppen annyira szürkék voltak, mint rutinosabb társaik.

A Debrecen U20-as ígéret nélkül fogadta és győzte le 1-0-ra a Kecskés Ákossal (20) felálló Újpestet. A középső védőnek volt nagy mentése az első félidőben, a gólról pedig nem tehetett, így a teljesítményére ezúttal sem lehetett komolyabb panasz.

A Budapest Honvédban Bobál Dávidéra sem (20), mégis 1-0-s vereség miatt kellett szomorkodnia a Haladás ellen. A szombathelyiek részéről Németh Márió (20) próbálkozott becsülettel, egyszer a kaput is célba vette, de a vendégek támadójátéka nem volt igazán átütő, taktikai fegyelmezettségüknek (és a büntetőt hibázó Holender Filipnek, valamint Király Gábor bravúrjainak köszönhetően), mégis győzelmet ünnepelhettek.

Pakson Lenzsér, Hahn és Székely ismét a kezdőben volt. Hahn élt leginkább, az egyik támadás során háromszor vette célba a kaput, igaz, csak egyszer sikerült eltalálnia. A 62. percben a lábában maradt a győzelem: Koltai Tamás kiugratása után a kapust is elfektette, majd a kapufa mellé gurított. A kapuban Székely megbízható volt, a gól előtti pillanatokban komoly bravúrt mutatott be, a csapattársáról szerencsétlenül visszapattanó labdával szemben már tehetetlen volt. A Videoton fiatal játékos bevetése nélkül örülhetett az 1-0-s sikernek.

Kiesési rangadón szenvedett 1-0-s vereséget a Puskás Akadémia hazai pályán a Békéscsabától, így nagyon nehéz helyzetbe került. Zsótér Donát (20) volt részese a mélyrepülésnek, de a beadásai gyengére sikerültek. Hozzá fűződik a felcsútiak egyetlen komoly lehetősége: sokat elárul a játékukról, hogy erre egyrészt a 68. percig kellett várni, másrészt a 18 méteres lövése legalább két méterrel kerülte el a kaput…

A Vasas sem teljesített jobban, hiszen két gólt kapott emberelőnyben a Diósgyőrtől, így 3-1-es vereséget szenvedett. Szivacski Donát (19), Berecz Zsombor (20) és Vida Máté (20) sem lehetett büszke a teljesítményére, nem úgy a másik oldalon Nemes Milán (19), aki nemcsak hátul látta el tökéletesen a feladatát, de a támadásokhoz is rendre felzárkózott.

Az örökrangadón Nagy Dominik (20) egyetlen félidőt kapott a Ferencvárosban, de eltűnt a mezőnyben. Gera az MTK-ban végig pályán volt, és Kanta József remek gólja előtt ő harcolta ki a 16-os előtt a szabadrúgást a 2-2-es döntetlennel véget ért mérkőzésen.

SZAKÉRTŐNK: Bese Barnabás, az MTK csatára
„Úgy gondolom, ez Gera Dani jó meccse volt. Pedig a feladata egyáltalán nem tűnt egyszerűnek, hiszen az ellenfél egyik legjobbjával, Ramirezzel találta szemben magát, aki amellett, hogy kitűnő védő, rendszeresen fellép a támadásokkal. Nagyrészt megoldotta vele szemben a védekezést, és az ellenfél kapuja előtt is akadtak jó lövései vagy passzai.”

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott.
16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott.
17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott.
18. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 940 percet játszott.
19. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1069 percet játszott.
20. FORDULÓ: 9 csapatban, 19 játékos összesen 1176 percet játszott.
21. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 998 percet játszott.
22. FORDULÓ: 10 csapatban, 14 játékos összesen 984 percet játszott.
23. FORDULÓ: 9 csapatban, 14 játékos összesen 903 percet játszott.
24. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 807 percet játszott.
25. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 814 percet játszott.
26. FORDULÓ: 8 csapatban, 13 játékos összesen 838 percet játszott.
27. FORDULÓ: 8 csapatban, 16 játékos összesen 897 percet játszott.
28. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1149 percet játszott.
29. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 1076 percet játszott.
30. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 1042 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 7 gól, Hahn János (Paks) 6 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Lenzsér Bence (Paks), Viczián Ádám (Békéscsaba) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 2513 perc, 2. Lenzsér Bence (Paks) 2295 perc, 3. Sallai Roland (Puskás) 2271 perc, 4. Vida Máté (Vasas) 2145 perc, 5. Nagy Ádám (FTC) 2042 perc, 6. Németh Márió (Haladás) 1969 perc, 7. Berecz Zsombor (Vasas) 1817 perc, 8. Nemes Milán (DVTK) 1800 perc, 9. Gera Dániel (MTK) 1784 perc, 10. Balogh Norbert (DVSC) 1452 perc, 11. Hahn János (Paks) 1426 perc, 12. Gazdag Dániel (Honvéd) 1216 perc, 13. Kitl Miklós (DVTK) 1073 perc, 14. Viczián Ádám (Békéscsaba) 1067 perc, 15. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 16. Varga Szabolcs (MTK) 783 perc, 17. Medgyes Zoltán (Haladás) 768 perc, 18. Sallói Dániel (Újpest) 657 perc, 19. Nagy Dominik (FTC) 515 perc, 20. Kecskés Ákos (Újpest) 434 perc, 21. Zsótér Donát (Puskás) 397 perc 22. Szivacski Donát (Vasas) 375 perc, 23. Kővári Róbert (Paks) 312 perc, 24. Szalai Dániel (Békéscsaba) 297 perc, 25. Asztalos Dávid (Paks) 270 perc