A serdülő fiúk és az ifjúsági leányok már a legjobb 16 között

image

Nehéz, küzdelmes második napon vannak túl a kazani kontinensbajnokságon résztvevő magyar fiatalok. Kivételt ez alól a serdülő fiú együttesünk tagjai képeznek, akik az olaszok 3:1-es legyőzésével megszerezték harmadik győzelmüket és a papírformának megfelelően csoportbeli elsőségüket.

A csapat tagjai ezidáig egyes mérkőzést nem veszítettek, a három találkozó során két alkalommal a Szudi Ádám, Sabján Gergely duó maradt alul soros ellenfelével szemben.

Az ifjúsági leányok esetében a rosszul sikerült rajt után rossz folytatás következett: szombaton délelőtt Madarász Dóráék a tavalyi bronzérmes franciáktól kaptak ki 0:3 arányban.
Csapatunk húzóembere is megingott ezen az összecsapáson, Gasnierrel szemben ötjátszmás mérkőzésen maradt alul. Az ukránok elleni utolsó csoportmérkőzésen tehát már nem volt szabadott hibázni, és azt mondhatjuk, hogy a leányoknak a legjobb pillanatban és a legjobb arányban sikerült legyőzniük vetélytársaikat. Madarász Dóra két, és Hepke Johanna egy győztes mérkőzésével, 3:1-es végeredménnyel záruló találkozó azt jelentette, hogy versenyzőink a nyolcaddöntőt érő második helyet szerezték meg a „C” jelű kvartettben, győztesként kikerülve a magyar-ukrán-belorusz körbeverésből.
Túlórázni kényszerül viszont a pénteken jól kezdő ifjúsági fiú gárdánk, akik számára nem hozott szerencsét a második versenynap. Délelőtt óriási küzdelemben vereséget szenvedtek a lengyelektől úgy, hogy a szerb Suboticot tegnap imponáló magabiztossággal verő Do Phuong Nam győztes mérkőzés nélkül zárt. Délután pedig a torna rajtja előtt last minute-ben honosító (Wang Yang) északi szomszédaink is jobbnak bizonyultak a mieinknél. Mindezek következtében a fiúkra vasárnap magyar idő szerint 11.00 órakor a 16 közé jutásért zajló Play Off és a szlovén alakulat vár, akik a második divízió E csoportjában szerezték meg a második helyet.
Serdülő leányainknak sem volt felhőtlen szombatjuk Kazanban. Laura Ramirez okozott nehézséget a mieinknek ezen a napon, vezérletével a spanyolok 3:1 arányban győztek és az E csoport élén végeztek. Nagypál Csilla és Imre Leila esetében is a vasárnap délelőtt a rájátszás jegyében zajlik majd, ellenfelük a nyolcaddöntőbe jutásért – ami egyben a legmagasabb osztályba történő visszakerülést jelentené – Törökország lesz. A törökök az első divízió B csoportjában a harmadik helyen végeztek.
Mindent egybevetve nyugodtan kijelenthető, hogy az EB a harmadik versenynapon kezdődik meg igazán. Itt már nincs lehetőség hibázni, nem adatik mód a javításra, ennek megfelelően fokozódik a torna hangulata. Az esemény történelme során sokszor előfordult már, hogy az első két napon botladozó csapatok „megtáltosodtak”, és az addig remeklő együttesek szenvedtek váratlan vereséget. Tehát továbbra is minden nyitott, a csapatversenyeket érintő végleges válaszokra keddig kell várni.