A Strand Világjátékok első magyar érme

Kormány Sport

Az aquatlonos Dévay Márk ezüstérme az első magyar medál a Strand Világjátékokon. A nőknél Kropkó Márta a 4., Bragmayer Zsanett a 8. helyen végzett.

A verseny a 2,5 km-es futással kezdődött, ahol a regnáló világbajnok, a belga Emmanuel Lejeune vezetett. Őt néhány gyors futó követte, közöttük volt a magyar Dévay Márk is. A 750 méteres úszás során változott az élen haladók személye, a Perzsa-öböl vízéből a spanyol Tarek Vinuelas jött ki elsőként, őt Dévay és a szlovén Domen Dormik követte. A versenyt befejező, ismét 2,5 km-es futószakaszon a spanyol és magyar aquatlonos elszakadt a mezőnytől. Végül a spanyol 7 másodperc előnnyel futott át a célvonalon Dévay előtt, aki így ezüstérmet nyert.

A magyar sportoló szerezte küldöttségünk első érmét a Strand Világjátékokon.

A női mezőnyt néhány perccel a férfiak után indították. Hamar egy ötfős boly alakult ki a 2,5 km-es futásban. Közöttük volt a két magyar induló: Bragmayer Zsanett és Kropkó Márta is. Az élboly néhány másodperc különbséggel kezdte meg a 750 m-es úszást. A vízből a két magyar egymást követve a 4. és 5. helyen haladt a depó felé. A befejező 2,5 km-es futásban a spanyol Tous ellépett a mezőnytől és 25 másodpercet vert a második helyen célba érkező azeri Levkovskara. A fiatal Kropkó 14 másodperccel lemaradva a dobogó harmadik fokától a negyedik helyen, Bragmayer Zsanett a végére erejével elkészülve nyolcadikként haladt át a célon.

Forrás, fotó: MOB/Szalmás Péter