Budapest, 2017. november 4.
MTI Fotó: Czagány Balázs

A záróakkordban dőlt el a rangadó, mikor a Szolnok állva hagyta a Fradit.

Budapest, 2017. november 4. Kis Gábor, a Szolnok (elöl) és Nikola Jaksic, az FTC játékosa a férfi vízilabda Európai Szuperkupa döntõjében játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - FTC-PQS mérkõzésén a budapesti Komjádi Béla uszodában 2017. november 4-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

A legutóbb az Európai Szuperkupa mérkőzésen találkozott egymással a két együttes, akkor ötméteresek után a Szolnok emelhette magasba a trófeát.

Nos, most nem a Komjádiban, hanem a Népligetben folytatódott a csata a férfi Ob I-ben.

A mérkőzés első negyedében sokáig nem esett gól, kimaradt helyzetek jellemezték az összecsapást itt is, ott is. Az első találatra a hajráig várni kellett, amikor is a századik férfi Ob I-es meccsét játszó Jansik Szilárd Nagy Viktor feje fölé lőtt. Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, Younger vágott be egy fórt. A második nyolc percben Vámos nagy góljával vezetést szerzett a Fradi, majd Younger egyenlített, 2-2. A nyolc perc derekán Alekszics akcióból majd Prlainovics hízlalta kettőre a különbséget, 2-4.

A harmadik nyolc percben nem sokáig tartotta a Szolnok a közte kettőt, hiszen Jaksics lőtt egy bombát, majd Prlainovics válaszolt rá, 3-5. A hajrában zárkózott a Fradi, Vámos majd Jansik révén, 5-5. A záróakordban kéz a kézben haladtak a csapatok, egészen 7-7-ig, amikor Gocics majd Younger révén elhúzott a vendég együttes, 7-9. A továbbiakban Bátori is betalált. A vége 11-8-as szolnoki győzelem lett. Cseh Sándor együttes így már nyolc győzelmnél jár és még mindig 100 százalékos csapata.

Férfi Ob I., 7. forduló:

FTC PQS Waterpolo-Szolnoki Dózsa 8-11 (1-1, 1-3, 3-2, 3-4)
Gólszerzők: Vámos 3, Jansik Sz. 2, Madaras 1, Mitrovics 1, Jaksics 1 ill. Younger 4, Prlainovics 3, Alekszics 1, Bátori 1, Gocics 1, Kis 1