A Tamburellóban gyújtott gyertyát Senna emlékére Győrfi Alen

image

A hétvégén folytatódik a legendás imolai pályán a Superbike világbajnokság, melynek keretein belül ismét rajthoz áll Győrfi Alen a Superstock 1000-es sorozatban. Az Adrenalin H-Moto Team versenyzője előbb gyertyát gyújtott a Tamburello-kanyarban az itt tragikus balesetet szenvedett Ayrton Senna és a múlt szombaton elhunyt Böröczky József emlékére, majd az idei szezon legjobb edzéseit produkálva délelőtt a 18. helyen végzett, míg az első időmérőn a 21. legjobb idő lett az övé, így bizakodva várja a folytatást.

A motorsport egyik legendás pályáján, Imolában folytatódik a Superbike világbajnokság mezőnye. A Superstock 1000-es sorozatban induló Győrfi Alen a pályabejárás alkalmával gyertyát gyújtott a Tamburello-kanyarban, ahol 1994-ben tragikus balesetet szenvedett az egykori háromszoros F1-es világbajnok, Ayrton Senna.
„Csodálatos versenyző volt Senna, aki soha nem adta fel a küzdelmet, mindig győzni akart a pályán. Példaképemnek tekintem őt, és igyekszem én is hasonló elszántsággal küzdeni a futamokon, dolgozni a minél jobb eredményért az edzéseken. Az emlékezés gyertyáját persze nemcsak érte, hanem Böröczky Józsefért is gyújtottam, remélem, segít majd odafentről, hogy a hétvégén méltó módon emlékezhessek meg rá a pályán elért helyezésemmel” – árulta el a 21 éves motoros.

Nos, úgy tűnik, az Adrenalin H-Moto Team versenyzője mindent egy lapra tesz fel ezen a hétvégén. A reggeli szabadedzésen a legtapasztaltabb pilótákat megszégyenítő módon tanulta meg a pályát pár kör alatt. Persze ebben egy kis ravaszság is segítette.
„Már az edzés előtt eldöntöttem, hogy az aszfaltcsík minél hamarabbi megismerése céljából rátapadok egy olyan versenyzőre, aki már több futamon is indult itt Imolában. A trükk bevált, és az 1:56.647-es köridőmmel az idei legjobb pozíciót elérve a 18. helyen zártam a tréninget” – elevenítette fel a kora délelőtti eseményeket Alen.
A versenyző és a csapat is bizakodva várta a délutáni kvalifikációt, amin végül nem is vallott szégyent az Adrenalin H-Moto Team motorosa. A Honda beállításain változtatni kellett, ugyanis az idő ugrásszerűen felmelegedett.
„Az időmérő első felében tovább tanultam a pályát, majd félidőben friss gumikat tettünk fel a motorra. Ennek hamar meg is lett az eredménye, hisz az addigi legjobb köridőmön két kör alatt sikerült másfél másodpercet javítanom. Ám a tréning leintése előtt még egy lehetőségem lett volna újabb tizedek lefaragására, a részidők is erre utaltak, ám az utolsó két kanyarkombinációmban hibáztam, így csak a 21. rajtpozíciót sikerült egyelőre megszereznem. Ha a második időmérőn sikerül egy hibátlan kört összeraknom, akkor legalább fél másodpercet javulhatok, és végre a legjobb húsz közül kezdhetek meg egy futamot” – fogalmazott Győrfi Alen, aki ezzel az eredményével is eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta a 2011-es szezonban.

A pénteki, első időmérő edzés végeredménye (Superstock 1000)
1. Danilo Petrucci (olasz, Barni Racing Team, Ducati 1098R) 1:51.046, 2. Davide Giugliano (olasz, Althea Racing, Ducati 1098R) 1:51.204, 3. Sylvain Barrier (francia, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 1:51.220, … 21. Győrfi Alen (magyar, Adrenalin H-Moto Team, Honda CBR 1000RR) 1:55.322.

10.30: a verseny (12 kör, 59.232 km)

A futamot az Eurosport2 élőben közvetíti – vasárnap 10.30 –, míg a szurkolók a hétvége eseményeit folyamatosan nyomon követhetik a facebook-on.