A vártnál szorosabb lett – Ismét Szuperkupa-győztes az UVSE

uvsenoi201701

Nagy csatában dőlt el a női Szuperkupa mérkőzés, melyen ötméteresek után, az UVSE győzött.

uvsenoi201701uvse.hu / facebook

Az év utolsó nagy mérkőzését játszották a Komjádiban, hiszen a Szuperkupára került sor.

A mérkőzést a BVSC kezdte jobban. Két perccel a kezdés után, már 0-2-re vezetett a zuglói alakulat. Előbb Hertzka villant majd Gyöngyössy centerezett egyet, 0-2. A kétgólos előnyt a hajráig megtartotta a BVSC, mikor Máté volt eredményes, 2-5. A második negyedben zárkóztak a lilák, hiszen az Amerikából hazatérő Antal Dóra lőtt egy akciótalálatot, majd Sevenich révén már 4-5 volt az eredmény a nagyszünetben.

A fordulás után Farkas Kata köszönt be, így visszaállította a közte kettő. Ezek után azonban zsinórban kettő lőtt az UVSE és utólérte a BVSC-t, 6-6. A záróakkordra azonban Leimeter ismét a vasutasokhoz ragadta a vezetést, 6-7. Az utols negyedben az UVSE megfordította a találkozót, 8-7. Azonban a BVSC-nek sikerült egyenlítenie, így jöhettek az ötösök.

A ráadást az UVSE bírta jobban idegekkel, de csak a nyolcadik pár döntött.

Tippmix Női Szuperkupa:

UVSE – BVSC-Zugló 8-8 (2-5, 2-0, 2-2, 2-1, 7-8)

Gólszerzők: Sevenich 5, Szücs 3, Antal 3, Keszthelyi 2, Tóth Csabai 2, Tóth I. 1 ill. Hertzka 4, Leimeter 3, Farkas T. 2, Máté 2, Gyöngyössy 1, Kuna 1, Farkas K. 1, VArga V. 1