A végén fordított a Cowbells, először nyert a Gladiators

A Crushers nyert, a Gorillaz ért először a rájátszásba a Powerade Divízió I-ben.

Nincs gyakorlatilag olyan forduló a másodosztályban, amikor ne lennének izgalmas vagy pontgazdag összecsapások. Ez volt az elmúlt hétvégén is, amikor szombaton például a Szombathely Crushers ismét fölényesen nyert.

crushers_cowbells2-0357

A Zúzók Csepregen nagyon jól kezdtek a Dabas Sparks ellen, Májer László futásával és kétpontosával kerültek előnybe (8-0). Viszont az első negyedben nem álltak le a szombathelyiek, Bökfi Kornél elkapása, majd Tatár István megiramodása hozott két újabb touchdownt, így már 22-0 volt a Crushers fórja. A második játékrészben szinte el is döntötte a találkozót a hazai gárda Gálos Márton elkapásával (29-0). A folytatásban már a mercy rule is érvénybe lépett Halász Dominik touchdownjával (36-0). A Dabas nem tudott szépíteni még az utolsó játékrészben sem, viszont a Zúzóknak még sikerült pontokat szerezniük, Trevin Howard elkapott touchdownjával és kétpontosával. A Szombathely így ismét negyven pont fölött termelt, 44-0-s sikerükkel pedig egy lépéssel közelebb kerültek a címvédők a rájátszáshoz.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Szombathely Crushers-Dabas Sparks 44-0 (22-0, 7-0, 7-0, 8-0)
Pontszerzők: Májer László, Bökfi Kornél, Tatár István, Gálos Márton, Halász Dominik, Trevin Howard 1-1 TD, Májer László, Trevin Howard 1-1 PAT, Horváth Balázs 4 XP

56938267_813435922376235_2362577070472560640_o

A vasárnapi nap egyik nagy rangadója a fővárosi derbi volt a Titans és a Cowbells között. A Titánok két fontos győzelmet arattak a szezon elején és sorozatban harmadik sikerükre készültek. Az első félidőben nagy csatát vívott a két alakulat, már látható volt, hogy nüanszokon múlik majd az összecsapás. A Titánok a második negyedben Takács Zoltán elkapásával előnyhöz is jutottak. Ezt követően Török Mihálynak is összejött az extra (7-0). A harmadik negyedben az elsőéhez hasonló volt a játék képe, nem születtek pontok, majd jött az utolsó periódus. A Kolomposok hamar faragtak hátrányukon Szabó Tamás futásával (7-6). Majd sikerült a fordítás is! Papp Róbert touchdownja hozott újabb pontokat, ezt követően pedig Pusztai Vendel kétpontosa kialakította a 14-7-es végeredményt. Így a Budapest Cowbells 2 javítani tudott a Crushers elleni vereség után.

Grafika: Hungarian Football

Budapest Titans-Budapest Cowbells 2 7-14 (0-0, 0-7, 0-0, 0-14)
Pontszerzők: Takács Zoltán 1 TD, Török Mihály 1 XP, illetve Szabó Tamás, Papp Róbert 1-1 TD, Pusztai Vendel 1 PAT

56957790_2403985059626280_3753074691057647616_o

Két nyeretlen csapat is meg akarta törni szériáját vasárnap, a DEAC Gladiators a Budapest Wolves 2-t fogadta Debrecenben. Az első félidőben szép játékkal szerezte meg, majd növelte előnyét a cívisvárosi alakulat, Boruzs Kevin egy 77, majd egy 30 yardos elkapással érdemelte ki a közönség vastapsát. Szabó Lajos mindkét alkalommal értékesítette az extrát (14-0). A második negyedben pedig Szabó mezőnygóljával már 17-0 volt a fór. Ezután a defense folyamatosan jó helyzetbe hozta a támadósort, több labdát is szerzett a Wolves 2 térfelén, de újabb pontokat nem tudtak felvinni a táblára a hazaiak. A harmadik negyedre összekapta magát a fővárosi gárda, Szabó Gergő révén egy mezőnygólt is értékesítettek (17-3). A második félidőben a Danku Dávid-Marczi Máté kettős szépen lopta a yardokat egyébként a Wolves 2-nek. Ez nem ízlett a Gladiators védelmének. Az utolsó játékrész elején Docsa Márton nagy elkapott TD-jével izgalmassá vált a meccs (17-9). Ám a végén Szabó Bálint elkapása eldöntötte a találkozót, így a Gladiators 23-9-ra nyert és megszerezte idei első győzelmét.

Fotók: Szolnoki Annamária

DEAC Gladiators-Budapest Wolves 2 23-9 (14-0, 3-0, 0-3, 6-6)
Pontszerzők: Boruzs Kevin 2 TD, Szabó Bálint 1 TD, Szabó Lajos 1 FG és 2 XP, illetve Docsa Márton 1 TD, Szabó Gergő 1 FG

57350473_2287067624863510_2621866509579845632_o

Két egykori HFL-es csapat mérte össze erejét vasárnap. Bár a Gorillaz volt a találkozó esélyese, mégis az Eagles kezdett jobban és előnyt szerzett Benedek László elkapásával (6-0). Azonban a Gorillák hamar fordítottak, Horváth László és Hegedüs Dániel szerzett egy-egy touchdownt (6-14). A második játékrészben aztán Debreczeni János elkapása és Jeszenszki Dávid futása hozott újabb pontokat (6-27). A Sasok a félidő végén még Varga Dávid révén szereztek egy hatpontost, amellyel ismét nyílttá tették a párharcot (12-27). A harmadik negyedben Horváth, míg a negyedikben Hegedüs egy-egy újabb TD-t hozott össze, amellyel a Dunaújváros eldöntötte végleg a találkozót (12-41) Azonban a végén a fővárosiak Papp Dániel elkapásával és Füles Tamás extrájával szépítettek. A Gorillaz 41-19-es sikerével első csapatként jutott a playoffba idén.

Fotó: Polgár Andrea

Budapest Eagles-DAK Acél Gorillaz 19-41 (6-14, 6-13, 0-7, 7-7)
Pontszerzők: Benedek László, Varga Dávid, Papp Dániel 1-1 TD, Füles Tamás 1 XP, illetve Horváth László Hegedüs Dániel 2-2 TD, Jeszenszki Dávid, Debreczeni János 1-1 TD, Beretka József 6 XP