A Veszprém legyőzte a Montpellier-t, a német bajnok három góllal nyert a Szeged ellen

A Veszprém házigazdaként 33-31-re legyőzte a francia Montpellier HB csapatát, míg a Szeged 35-32-re kikapott a német THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Nedim Remili
A veszprémi Nedim Remili (k), valamint Jaime Fernández Fernández (b) és Arthur Lenne, a francia Montpellier játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában játszott Telekom Veszprém – Montpellier HB mérkőzésen a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A hazaiaktól Bjarki Már Elísson, a vendégek keretéből Yannis Lenne és Diego Simonet hiányzott

Momir Ilic veszprémi vezetőedzőnek már a kilencedik percben időt kellett kérnie, mert bár csapata az első körben bravúros győzelmet aratott a címvédő német Magdeburg otthonában, a Montpellier remekül felkészült annak a meccsnek a felvétele segítségével, és jobban kezdett (4-7). Az időkérést követően gyorsan egyenlítettek a hazaiak, majd a 19. percben – a meccs során először – vezettek. Erre azonban egy 5-0-s sorozattal válaszolt a jobban védekező, kétszeres BL-győztes Montpellier, amely 15-13-as előnyben volt a hullámzó első félidő végén.

A második felvonást is rendkívül összeszedetten, motiváltan kezdték a franciák, de Ilic megint időt kért, és Ignacio Biosca García védéseivel, illetve Mikita Vajlupov góljaival egyenlített a magyar bajnoki címvédő (22-22), majd másodszor is megszerezte a vezetést. Ekkor már sikerült megfékezni a vendégek lerohanásait, és a Veszprém olyannyira lendületbe került, és cserejátékosainak többsége olyan hasznosan szállt be a játékba, hogy csapatuknak még az is belefért, hogy az utolsó négy gólt a franciák lőtték.

Jehia el-Dera hét, Mikita Vajlupov hat találattal, Biosca García négy, Rodrigo Corrales két védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Sebastian Karlsson hatszor talált be, és öten zártak négy góllal. Charles Bolzinger négyszer, Remi Desbonnet hétszer védett.

A két csapat 17. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a Veszprémnek öt vereség mellett ez volt a 12. sikere. A csoportjukban két győzelemmel álló bakonyiak egy hét múlva a dán GOG vendégei lesznek a BL-ben.

A német bajnok három góllal legyőzte a Szegedet

A vendégcsapatból Szita Zoltán, Szymon Dzialakiewicz és Carlos Molina, a Bundesliga-címvédő hazaiaktól pedig többek között Vincent Gérard és Steffen Weinhold hiányzott.

A németek a tőlük megszokott nagy iramban kezdték a meccset és szinte mindig gyorsan kihasználták ellenfelük támadási hibáit, elhúzni azonban nem tudtak, mert a Szeged hamarosan alkalmazkodott a Kiel stílusához és egyenlített. Kárpáti Krisztián vezetőedző időkérése után csapata a meccs során először és utoljára átvette a vezetést (12-13), és bár a házigazdák a folytatásban sem kézilabdáztak hibátlanul, a szünetben egy találattal ők álltak jobban (16-15).

A Kiel a 38. percben vezetett először hárommal, mert a szegediek elrontottak több akciót. A folytatásban is magabiztosabb, hatékonyabb volt a Kiel, egy 7-2-es sorozat végén hat és fél perccel a vége előtt eldöntötte a találkozót, amelyen csak egyszer volt hátrányban.

A vendégek közül Mario Sostaric nyolc, Bánhidi Bence hét gólt lőtt, Mikler Rolandnak 12 védése volt. A németeknél Niclas Ekberg hétszer, Harald Reinkind hatszor talált be, Samir Bellahcene hat, Tomas Mrkva öt védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat 15. egymás elleni BL-meccsén öt szegedi siker és egy döntetlen mellett kilencedik alkalommal nyert a Kiel. A két vereséggel álló csongrádiak jövő szerdán a dán Aalborg HB csapatát fogadják.

Máthé Dominik francia csapata, a Paris Saint-Germain házigazdaként 35-31-re nyert a horvát PPD Zagreb ellen. A magyar válogatott jobbátlövő mindkét kísérletét gólra váltotta.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

2. forduló

B csoport:

Telekom Veszprém – Montpellier HB (francia) 33-31 (13-15)
Veszprém:
Biosca, Corrales (kapusok), Casado 1, Descat, Elderaa 7, Fabregas 3, Jahja 1 (1), Kosorotov, Ligetvári, Mahé 1, Marguc 3 (2), Nilsson 1, Pechmalbec 3, Remili 4, Sandell 3, Vailupau 6.
Montpellier: Bolzinger, Desbonet 1 (kapusok), Berthier, Cornette, Fernandez, Hesham 4, Karlsson 6 (2), Konan 4, A. Lenne 1, Monte 2, Nacinovic 4, Panic 4, Pellas 4, Porte, Skube, Villeminot 1.

A csoport:

THW Kiel (német) – OTP Bank-Pick Szeged 35-32 (16-15)
Kiel:
Bellahcene, Mrkva (kapusok), Bilyk 1, Dahmke, Duvnjak, Ehrig 1, Ekberg 7 (4), Gurbindo 3, Johansson 3, Landin 1, Overby 2, Pekeler 3, Reinkind 6, Skipagotu 4, Wallinius, Wiencek 4.
Szeged: Imsgard, Mikler, Nagy (kapusok), Bánhidi 7, Bodó, Bombac 2, Frimmel 1 (1), Gaber 2, Garciandía 3, Jelinic, Kalarash 1, Mackovsek 4, Martins 2, Sostaric 8 (1), Stepancic 2, Szilágyi.

Aalborg Handbold (dán)–HC Eurofarm Pelister (északmacedón) 38-23 (18-10)
PSG Handball–HC Zagreb (horvát) 35-31 (18-16)
Kolstad Handball (norvég)–KS Kielce (lengyel) 30-32 (11-17)

Az A-csoport állása: 1. Aalborg Handbold 4 p (+18), 2. THW Kiel 4 p (+9), 3. PSG Handball 4 p (+6), 4. Kolstad Handball 2 p (+7), 5. KS Kielce 0 p (-3), 6. OTP Bank-PICK Szeged 0 p (-2), 7. HC Zagreb 0 p (-11), 8. HC Eurofarm Pelister 0 p (-24).

Forrás: EHF / MTI