A visegrádi Európa-bajnokok Franciaországban is aranyérmet szereztek

image

A visegrádi X2S tereptriatlon Európa-bajnokság után egy héttel Franciaorszgban rendezték meg az extrém tereptriatlon – XTERRA – következő világkupa futamát, ahol a két visegrádi győztes, Renate Bucher (SUI) és Victor del Corral Morales (ESP) ismét nagy fölénnyel arattak győzelmet.

A kivételesen erős nemzetközi mezőnyben (sokan nem jöttek el a visegrádi versenyre, mert az XTERRA számukra többet jelent) a sportágban még viszonylag ismeretlen spanyol sportoló magabiztosan mutatta meg tudását a változatos pályán és időben – a kerékpáros szakaszon folyamatosan előzte az úszásban még elé kerülőket, a futásra már 2 perces előnnyel indult és a 10 km-es terepfutó pályán további 2 perccel növelte előnyét a második helyezett többszörös világbajnok francia Nicolas Lebrunnal szemben! Harmadiknak a svájci Olivier Marceau érkezett célba. Mindhárom sportoló jó kapcsolatot ápol a X2S TEAM versenyzőivel, a visegrádi verseny után ismét szívesen jönnek Magyarországra.
A női versenyben Renata „szokás szerint” rossz úszással kezdett, de saját gyártású Zaboo kerékpárjának nyergében (ilyen kerékpárral szerezett Poór Brigitta a X2S TEAM színeiben több világ és Európa-bajnoki címet az elmúlt hónapokban) fantasztikus show-t mutatott be a jelenlévő nézőknek és ellenfeleinek – minél nehezebb a pálya, annál több előnyre tud szert tenni a vidám és közvetlen svájci sportoló. Mivel ez a pálya nagyon nehéz volt, közel 7 perces előnnyel ért célba! Az ezüstérmet az osztrák Carina Wasle, a bronzérmet a francia Marion Lorblanchet szerezte meg.
A visegrádi X2S versenyterephez hasonló, csak hosszabb távú futamon közel 500 induló állt rajthoz, a kísérő eseményeken (rövid táv, gyerekverseny) további 500 – a résztvevők között több olimpiai bajnok, világbajnok és nemzeti kiválóság. Az egyik legszebbnek és legnehezebbnek tartott pályán még hatalmas eső is nehezített, a versenyzők többsége menet közben nem tudta korrigálni az időjárás okozta változásokat – ez ennek az sportnak az egyik legnagyobb szépsége és nehézsége: nincsenek előre kiszámítható körülmények, feltételek.
A verseny minden másodpercében figyelni, dönteni és tudatosnak lenni – ez a tereptriatlon!
Magyar versenyek: Eger augusztus 13, Piliscsaba szeptember 18.

Fotó: X2S, XTERRA