A XXXVI. Tenyészverseny 5-6 és utánpótlás (7-8 éves) korú lovainak fináléi zajlottak ma.

Az öt éves lovakkal kezdődtek a döntők.
31-en jutottak be, a szám, fináléhoz híven egyszeri összevetéssel zajlott. Ide mindenki hozta a két nap alatt összegyűjtött pontjait, ehhez hozzájött a mai teljesítmény, és az alapján dőlt el, hogy kell-e összevetés a helyekért, vagy nem.
Hallatlanul izgalmasra sikerült, nehézsége pedig a verseny rangjának és a másfél millió forintos összdíjazásnak megfelelő volt. A 30 lovas alappálya után végül két dupla hibátlan született, Gucci IC  (Calato x Chanel IC/ Calido I) és Casper( Caspar x Grand Bijouet/Baloubet du Rouet) vetettek össze az első helyért. Végül a magyar tenyésztésű és tulajdonú győzött GUCCI IC győzött , második helyre került  Casper, sajnos ifj. Lázár Zoltánnal egy verőhibát ejtettek az összevetésben.

PC-4819

PC-lázár

A harmadik helyért hét ló mérkőzött a rövidített pályán, a végső győzelmet a Daria Kazakova által tenyésztett és annak tulajdonában lévő Cossac ( Calato x Sylvia/Silvio I) Burucs Barnával

10. Josje Peternella- Soberon Juan Carlos

A hat éves lovak is alappálya+ hibátlanok esetén szintén összevetést teljesítettek.
30 ló, 30 kiváló páros jutott be a végső megmérettetésre a 2 millió forint összdíjazású döntőre. A világhírű német Werner Deeg által épített pálya kiválogatta a legjobbakat. 11 hibátlan született, melyből a leggyorsabb hibátlan 48,64mp idővel az összevetésben,Fehér János lova BIG BANG (Comme Il Faut x Call Me/ Diamant de Semilly) és Cser Attila!

PC-1 cser 3

2. helyen végzett a Lázár család lova, Con- Chacco (Conmiro x Bolognia/Chacco-Blue) ifj. Lázár Zoltánnal 49,56 mp idővel és szintén hibátlannal az összevetésben.

10. Navada Van’t Klavertje Vier- ifj. Máté István

Fantasztikus lovaglások, komoly pálya, izgalmas összevetés jellemezte az Utánpótlás kategória döntőjét.

29 páros az alappályán, öt összevető a harmadik helyért és kettő az első helyért küzdött meg egymással.
A 2,4 millió forint összdíjazású utánpótlás kategória győztese  50,04mp idővel QUINTERO és Kovács Henri.

A Bognár Ménes által tenyésztett és Szakáll Delinke tulajdonában álló 7 éves QUINTERO ( Quirado x Bognár Jen Torino/Corino) négy évesen harmadik, öt évesen második volt, tavaly nyerte a hat éves döntőt a Tenyészversenyen és most pedig megvédte címét, ismét győzött korosztályában!