Acélbikák: Felemás hosszú hétvége

image

Győzelmekből, vereségekből, emlékezetes, izgalmas mérkőzésekből is jutott együttesünknek az elmúlt négy napban lejátszott négy találkozón. A mérleg két siker és két vereség, de a MOL Ligában öt pontot is veszítettünk, ami később még sokat jelenthet.

Mozgalmas napok állnak az Acélbikák mögött, akik pénteken, szombaton, vasárnap, valamint hétfőn is mérkőzést játszottak, ezek közül hármat a MOL Ligában, míg egyet a Nationalliga küzdelmeiben.

Vereségre győzelem

A hosszú hétvégét a Brassó elleni mérkőzéssel indította csapatunk még pénteken este, ám hiába a székelyek elleni jó idei mérleg, ezúttal nem úgy alakult a meccs, ahogy azt elképzeltük. Acélbikáink nem játszottak jól, sok volt a pontatlanság a játékukban, s bár a második harmad végén még 3-2-re vezettek, végül csúnya vereségbe futottak bele. A harmadik húsz percben ugyanis négy gólt szerzett a jobban játszó brassói csapat úgy, hogy a mieink egyetlen egy lehetőségüket sem tudták gólra váltani, így végül ellenfelünk 6-3 arányban, megérdemelten vitte el a három pontot a Dunaújvárosi Jégcsarnokból.
Szombaton este negyed nyolctól már a Nationalliga negyedik fordulója várt együttesünkre, mely újra hazai pályán korcsolyázhatott jégre, ezúttal a Lustenau ellenében. Ezen a mérkőzésen lényegesen jobban, gyorsabban játszott csapatunk, mint egy nappalkorábban, s ez szerencsére az eredményen is meglátszott. Acélbikáink az első harmadban egy, a másodikban négy gólt szereztek úgy, hogy vetélytársuk csak egyszer mattolta Sevela kapust, így a záró felvonás nem sok izgalmat ígért. A mérkőzés hajrájában aztán felgyorsultak az események, mert az osztrákok három perc alatt három emberelőnyös helyzetüket is gólra váltották, ám az egyenlítésre már nem volt idejük, így a simán induló, de végül mégis izgulós meccset a mieink nyerték 5-4 arányban, megerősítve ezzel tagságukat az osztrák másodosztályú bajnokság élvonalában.

Farmsiker és vereség a rangadón

Vasárnap ismét a MOL Ligában várt feladat együttesünkre, mely ezúttal a jó formában, legutóbbi két mérkőzését megnyerő Steaua Rangers gárdáját fogadta a jégcsarnokban. A mieink ezúttal a farmcsapattal vágtak neki a párharcnak, ám a fiatalok ezúttal bizonyították, hogy lehet rájuk számítani az ilyen mérkőzéseken is. Különösen a Somogyi Balázs, Papp Viktor, Virág Tamás hármas volt elemében a mérkőzésen, hiszen a hét dunaújvárosi találatból hat góllal, remek játékkal vették ki részüket, s mivel a csapat többi tagjára sem lehetett különösebb panasza Szakács Ferenc edzőnek, így erre a mérkőzésre alaposan megfiatalított együttesünk tükörsima, 7-1-es győzelmet aratott a vendég bukaresti gárda ellen.
A hosszú hétvége negyedik, hétfői játéknapján jöhetett a közös magyar-román bajnokság rangadója, a HSC Csíkszereda elleni mérkőzés, melyen már szinte legerősebb összeállításában korcsolyázott jégre csapatunk. A találkozó azonban nem úgy alakult, ahogy arra számítottunk, mert hiába az erős kezdés, a sok gólhelyzet, az első harmadban, a hazai védelem hibáit maximálisan kihasználó HSC kétfás előnyre tett szert. A térfélcserét követően sem találta saját játékát együttesünk, mely csak a harmadik etap elején, Pozsgai emberelőnyös találatával jött vissza a mérkőzésbe. Innentől kezdve nagy fölényben játszott együttesünk, s fölényét az 57. percben, Peterdi váltotta egyenlítő találatra. A hajrában megvolt a lehetőségünk a győzelem megszerzésére is, ám az utolsó percekben kapott kettős emberelőnnyel nem tudtak élni a mieink, ráadásul a hosszabbításban sem született meg a döntő találat, így büntetők döntötték el a pontok sorsát. Itt a vendégek céloztak pontosabban, s megérdemelten szerezték meg a két bajnoki pontot a mérkőzés nagy részében pontatlanul játszó Acélbikák ellenében, így a vesztett pontokat tekintve már öt ponttal állnak jobban együttesünknél.

Újabb feladatok előtt

A DAB hokisai az előttünk álló napokban sem fognak unatkozni, hiszen szerdán este negyed nyolctól az idén már egyszer 8-2-re legyőzött Linz otthonába látogatnak Stephan Lundh tanítványai, akik pénteken hazai környezetben, a Ferencváros ellen húznak újra meccsszerelést. Szombaton ismét itthon játszik együttesünk, méghozzá a Nationalliga utolsó helyén szerénykedő Klagenfurt ellenében. Vasárnap jön a hét legkomolyabbnak vélt találkozója: este hattól a Miskolc otthonában lépnek pályára játékosaink egy várhatóan izgalmasnak ígérkező találkozón, melyen a Jegesmedvék mindenképpen szeretnének majd visszavágni a Dunaújvárosban elszenvedett 6-1-es vereségért.