Edzőket a legkülönfélébb időben szoktak leváltani: szezon előtt, szezon után, félidőben, vagy bármikor. Arra azonban, hogy két szakembert elcseréljenek, emberemlékezet óta nem volt példa – ha egyáltalán megtörténik az ilyesmi. Adorján Gábor (képünkön) szerint az ő esetében sem egyértelműen úgy kezdődött a dolog.
– Sima ügynek indult az eset – pontosított Adorján Gábor, aki tíz évig játszott a magyar élvonalban, megfordult a Budapesti Honvéd, a TFSE, a Hargita, a Győri ETO, az Elektromos és a Százhalombatta együtteseiben, miközben huszonhat alkalommal a címeres mezt is magára ölthette. – Miután a PLER jóval szerényebben kezdte a 2009/2010-es bajnoki pontvadászatot, azzal kerestek meg a klub vezetői, hogy eljönnék-e hozzájuk a Gyöngyöstől.
– Az ottani vezetők pedig zöld tárcsát mutattak fel, ami első hallásra túl szépen hangzik.
– A teljes igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy volt csapatom sem állt fényesen: hét meccsből három pontunk volt. Ezért-azért, a lényeg az, hogy elengedtek.
– Nagy Károly, a PLER addigi mestere pedig szabadlistára került.
– A Gyöngyösnek sürgős volt a megoldás, így jöttek össze Nagy Károllyal. Mivel a piacon év közben elég nehéz szabad embert találni, így az ő megállapodásuk pillanatok alatt összeállt – a kivülállónak pedig úgy tűnt, hogy az akció eleve arra ment ki, hogy minket elcseréljenek.
– Csere ide vagy oda, most már jó ideje új klubjánál dolgozik. Milyen tapasztalatokat szerzett ez idáig?
– A tavalyi 4. hely és az idénre tervezett bronzérem után elég szerény alaphangulatban találkoztunk. A Szeged elleni összecsapáson még Németh László szakmai igazgató ült a kispadon (mindössze egy góllal maradt alul a PLER!), majd hivatalosan is átvettem az együttest. A KEK-ben a Hafnarfjördur ellen Izlandon két meccs összesítésében mindössze egy góllal kaptunk ki, majd egymást követték a bajnoki találkozók. Egyedül a Veszprémtől vesztettünk tízgólos különbséggel, a Gyöngyöstől és a Debrecentől viszont csak egy-egy góllal kaptunk ki.
– Ekkor nagyon rosszul álltak, ám jött két frissítő győzelem.
– Idegenben tudtunk hattal nyerni a középen helyezkedő Kecskemét ellen, majd most hétvégén otthon az erősebbnek tűnő Csurgót is sikerült elkapni két góllal. Így van tizenöt forduló után 12 pontunk.
– Ezzel bizony messze vannak a nyárvégi reményektől.
– Fontosnak tartom, hogy a csapatban igen jó hangulatot sikerült kialakítanom. A három, egymást követő idegenbeli összecsapásunkon sok minden eldőlhet. A Veszprém, a Balatonfüred és a Mezőkövesd közül az utóbbi két ellenfelet idegenben kellene legyőznünk, kiegyenlítendő a hazai pályán ősszel tőlük elszenvedett vereségeket. Ellenük négy pontot szeretnék, a hármat aláírnám, de ha csak kettő lesz belőle, az sem lenne tragédia.
– A jelen helyzetben mi a legtöbb és mi a legkevesebb, amit a PLER elérhet a szezon végére?
– Ha sikerül bejutnunk a rájátszásra az 5-8. helyért küzdők közé, úgy a hatodik hely is megszerezhető. Ha viszont csak a 9-12. helyekért küzdhetnénk, akkor feltétlenül a 9. hely a célunk. Sajnos, elég kevés, hadra fogható emberünk van, mindössze 10-11 mezőnyjátékossal számolhatok. Az viszont pozitívum, hogy a Mezőkövesddel már a legjobb négy közé jutásért játszhatunk márciusban két mérkőzést a Magyar Kupában.
– Édesapja, a világklasszis Adorján János a Budapesti Honvédból 144 válogatottságig jutott. Ön is minden módon kötődik a kézilabdához, fia viszont új sportágat hozott a családba.
– Krisztián 1993-as születésű, 2009 nyarán vitte el őt az MTK-ból a Liverpool, ahol a 18 éveseknél rendszeresen játéklehetőséget kap. Eredetileg középpályás volt, ott viszont csatárként szerepeltetik. Nyárig eldől, hogy hosszabb időre is leköti-e őt a Liverpool?
Fotó: JochaPress