Alulmaradt a Manchester City

image

A Chelsea – nek ismét sikerült  izgalmassá tenni a bajnoki címért folyó küzdelmet. A hét végén 2 – 1 -re győzött az ebben a szezonban még veretlen City ellen. Mario Balotelli ugyan megszerezte a vezetést a bajnokjelöltnek már a 2. percben, de Raul Meireles kiegyenlített (34.) még az első félidőben. Azután a csereként beálló Lampard szerezte meg a győztes gólt a 82. percben a kékeknek.
Peches volt a listavezető, mert  Gael Clichy (58.) sárga – piros lapot kapott egy durva szabálytalanság miatt, így majdnem fél órán keresztül emberhátrányba kényszerült.  Ezzel a vereséggel már csak két ponttal vezetik a tabellát a városi riválisuk, a ManU előtt. A Chelsea most felzárkózott a 3. helyre és öt ponttal vannak lemaradva a másodok helyen álló ManU  mögött.
A győztes gólt lövő Lampard egyébként nincs túl jóban Villas – Boas edzővel, mert alig kap tőle játéklehetőséget. Az angol sajtó hírei szerint a Real Madridhoz szeretne menni, ahol az ex – edzője Mourinho irányít.