Angol-belga Eb-selejtezőn Gaál Gyöngyiék

A világbajnoki bronzérmes hazai Európa-bajnoki selejtezőjét vezette a magyar FIFA-játékvezetőhölgy.

Az impozáns, 4 éve átadott, AESSEAL New York Stadium adott otthont az Anglia-Belgium Eb-selejtezőnek Rotherham városában. A 7. csoportban veretlen válogatottak mérkőztek meg április 8-án este.

Marks Sampson szövetségi kapitány együttese Észtországban 8-0-ás győzelemmel nyitott, majd a bosnyákokat győzték le 1-0-ra. Tavaly a kanadai világbajnokságon alkottak maradandót, hiszen bronzérmet szereztek, a helyosztón Fara Williams büntetőből elért gólja döntött Németország ellen hosszabbításban.

A belgák még soha nem jutottak ki vb-re és Eb-re. Eddig a bosnyákokat oda-vissza legyőzték (6-0, 5-0), míg a szerbekkel 1-1-es döntetlenre végeztek. Yves Serneels tanítványai az esélyesség terhe nélkül érkeztek a szigetországba.

Gaál Gyöngyi sípjelére kezdődött a párharc, ahol asszisztensként dr. Kulcsár Judit és Makkosné Petz Brigitta segítették a munkáját, a tartalék-játékvezetői feladatok az angol Jane Simmsre hárultak. A találkozón a vendégek Janice Cayman révén jutottak előnyhöz a 18. percben, míg Jill Scott a 84. percben egyenlített – beállítva ezzel a végeredményt. Ezzel a két együttes között megmaradt a távolság, jelenleg a belgák vezetik a mezőnyt a 7. csoportban.