Aranyakra aranyak

Egyetlen szám híján ismét a magyarok uralták a vizet a Pontevedrában zajló maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság utánpótlásfutamaiban: ötből négyszer magyarnak szólt a Himnusz, a királyszámot, az U23-as K–1-es versenyt Petró Ádám nyerte.

reb Ahogy azt az első nap alapján sejthettük, és a rajt előtt látatlanban is várhattuk, pompásan folytatódott a maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság Pontevedrában.

Kezdésként a junior leány kajakpárosok szállították az aranyérmet: a Nagy Viktória Fruzsina, Korsós Zsófia kettős magabiztosan, 15 másodperc előnnyel győzött a 19 km-es távon. A másik magyar hajó, a Balogh Zsófia, Tófalvi Viktória egység a negyedik helyen ért célba, előttük belga és dán páros végzett.

maraton_kajak

Ismét sok babér termett a magyaroknak  •  Forrás: MKKSZ

Hasonló forgatókönyvet láthattunk az U23-as C–1-es csatában: Dóri Bence Balázs utcahosszal diadalmaskodott 22,6 km-en, őt két lengyel fiú követte, s negyedikként pedig Nagy Gergely Balázst „intették le”.

Ha már bejött az első-negyedik befutó, az ifjúsági fiú kajakosok is ilyen sorrendben végeztek K–2-ben: a Lukács István, Obert Ákos kettős spanyol riválissal hadakozott, végül hét másodperccel megelőzte Francisco Capínt és David Migoyát. Czuffer Attila és Bene Ákos egysége aztán időben jócskán (28 másodperccel), de helyezésben csak eggyel maradt le a dobogóról.

A királyszámban, az U23-as K–1 versenyben (26,2 km) ismét magyar sikernek örülhettünk: Petró Ádám nagyot küzdött a dán Brandt Petersen Madsszal, de a magyar kajakos a gyilkos táv végén három másodperccel hamarabb siklott a célba, így megszerezte a nap negyedik aranyérmét is. A másik magyar induló, Máthé Krisztián hatodik lett.

A kakukktojás a fiú ifjúsági C–2-es futam volt: Gallai Márk és Adolf Balázs ugyan megszerezte a menetrend szerinti negyedik helyet, de a Horváth Dávid, Bács Márton páros az utolsó, a nyolcadik helyen ért célba.

A csütörtöki szerepléssel együtt összesen tizenegy érmet szereztek a magyarok Spanyolországban. Lehetne tizenkettő is, de az előző napi leány kenus győzelmet az indulók alacsony létszáma miatt nem nyilvánították hivatalos versenynek.