Aranyérmes lett a magyar női válogatott!

image

Mind a nyolc mérkőzését megnyerve, szenzációs teljesítménnyel szerezte meg az aranyérmet a magyar női válogatott a horvátországi ifjúsági strandkézilabda Európa-bajnokságon!

Az együttes a csoportkörkörben egészen nagy pontkülönbséggel, játszmaveszteség nélkül abszolválta a horvátok, a svájciak és az ukránok elleni fellépését is. A középdöntőben a norvégok sem jelentettek igazi akadályt, míg a kivételt a törökök elleni összecsapás jelentette. A simán megnyert első félidőt követően a másodikat egyetlen ponttal a félholdasok nyerték, a mieink így ez egyszer szétlövésben bizonyultak jobbnak.

A negyeddöntővel kezdődött a torna kieséses szakasza, melynek során lányaink kiütéses sikerrel léptek túl a mezőny legszerényebb tudású együttesén, a svájciakon. A magyar csapat az elődöntőben azzal a horvát csapattal került szembe, amelyet a nyitómeccsen magabiztosan fektetett két vállra. Az erőviszonyok két nap alatt szemernyit sem változtak, a házigazdáknak nem volt esélyük a visszavágásra. Együttesünk úgy győzött ismét 2-0-ra, hogy a két félidőben 19-12-re, illetve 18-12-re bizonyult jobbnak a kockástrikósoknál.

Végül az első hét mérkőzését szintén veretlenül teljesítő orosz válogatott várt a mieinkre, a kétségkívül a két legerősebb csapatot felvonultató fináléban. Az első játékrészben gyorsan jelentős előnyre tettek szert a mieink, és a távolságot tartva, sőt növelve, biztosan húzták be a szettet. A második félidő már jóval több izgalmat tartogatott, nem egyszer döntetlenre álltak a felek, ám a hajrában a magyar lányok összpontosítottak jobban, és ezzel 2-0-ra (26-16-os és 13-10-es játszmaaránnyal) megnyerték az aranycsatát, megvédve a három évvel ezelőtt, Nagyatádon, az első ízben kiírt ifi Eb-n megszerzett kontinensbajnoki címüket.

A különdíjakban is taroltak a magyar lányok. Hárman is bekerültek az All Star csapatba, közülük Gróz Kitti a gólkirálynői címet is elhódította, csakúgy, mint a három évvel ezelőtti viadalon. Ráadásul a legsportszerűbb csapat is a magyar lett.

All Star csapat
Kapus: Szebellédy Fanny (a képen balról a második)
Balszélső: Viktoria Belmas (ukrán)
Jobbszélső: Fekete Bozsana (középen)
Beálló: Ksenia Dyachenko (orosz)
Irányító: Elisabeth Hammerstad (norvég)
Legjobb játékos: Gróz Kitti (jobbról az első)
Legeredményesebb játékos: Gróz Kitti, 123 ponttal
A legsportszerűbb csapat: Magyarország

Férfi együttesünk a törökök elleni, szétlövéssel megnyert mérkőzéssel kezdett, ám a horvátok és az ukránok ellen alulmaradt, így csoportharmadikként jutott az Eb második fázisába. A középdöntő első összecsapásán a svájciakat sajnos nem sikerült szoros szettekre késztetni, a norvégok viszont a mieinknek nem jelentettek különösebb akadályt.

Az oroszok elleni negyeddöntőben a magyar fiúk mindent megtettek azért, hogy a 26-20-ra elvesztett első félidőt követően egyenlítsenek, de egyetlen ponttal (23-22) a második játékrészt is az ellenfél nyerte, így odalett a szétlövés és az elődöntőbe jutás esélye. Az így az alsó ágra került csapat zárónapja az első kettőhöz hasonlóan, felemásra sikeredett. A kezdés jó volt, hiszen a keresztjátékban ugyanúgy szétlövéssel verték a mieink a török együttest, mint a csoportkörben. A 24-14-re elvesztett első játszmát egy 15-14-es félidő egalizálta, a ráadásban pedig 7-4 arányban összejött a fordítás is. A győzelemnek köszönhetően az 5. helyért léphetett homokra a magyar együttes, ám végül hatodik lett, mert az ukránok ellen csak egy szoros, illetve egy kevésbé kiegyenlített játszmára futotta, csakúgy, mint az első napon.

Az aranyérmes magyar női delegáció tagjai: Kántor Kamilla, Gróz Kitti, Tóth Emese Szilvia, Fekete Bozsana, Kretz Fruzsina, Sánta Dóra, Szebellédy Fanny, Garamvölgyi Eszter, Sütő Sára, Ivanics Dóra (játékosok), Gróz János (vezetőedző), Rovnyai Mariann (edző), Bárány Zsolt (gyúró).

Forrás: Magyar Kézilabda Szövetség